Komiksowe premiery - wrzesień 2018 - Robin Kaczor, restart WDC i spin-off Gnata

Wakacje się skończyły, czas na wrzesień, miesiąc cechujący się wieloma nowościami komiksowymi związanymi z festiwalem komiksowym Łodzi. Nie jest jednak to jedyna atrakcja w tym miesiącu, ponieważ w ciągu kolejnych 30 dni wyjdzie zarówno Gigant jak i Mamut oraz wiele amerykańskich komiksów Disneya. Zapraszam na przegląd najciekawszych nowości.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE
5 września - Gigant Mamut 28: Kaczki w rajtuzach - 24,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
Drugi w tym roku temu Mamut będzie zawierał komiksy związane z średniowieczem. Tom otwiera klasyczny i świetnie oceniany komiks Scarpy (na dodatek na nowo pokolorowany), a w dalszej części tomu pojawią się kolejne historyjki autorstwa Scarpy i Cavazzano (w tym jedna przez niego napisana). Świetnie też zapowiada się długi komiks Andersena, a także dłuższa historyjka z Goofym w roli głównej. Łącznie 506 stron komiksów z czego 407 stron to premierowe historie. Informacje o pełnej zawartości tomu znajdziecie na blogu.
19 września - Kaczor Donald 2018-10 - 9,99 zł
W kolejnym numerze Kaczora Donalda pojawi się ponownie komiks z bohaterami Kaczych Opowieści, tym razem pt. Z życia staruszka. Wiadomo także, że zostanie opublikowana klasyczna historia Vicara Bungling Baloonists oraz okładkowy kosmiczny komiks.  Dodatkiem będą klocki Lego Creator 30540.
25 września - Gigant Poleca 214: Klątwa Kwakanchamona - 15,99 zł - POLECAMY!
Egipski Gigant to spora dawka komiksów, 250 stron, 9 historyjek, z których najciekawiej zapowiada się komiks twórców Naszej klasy (MGG 14) -  Łowcy androida Cavazzano i Mezzavilli. Oprócz tego w tomie pojawi się m.in. komiks z KAWĄ (szkoda, że sprzed 12 lat), a także dłuższy komiks Enny i Usaiego z Superkwękiem. Informacje o pełnej zawartości tomu znajdziecie na blogu.

KOMIKSY DISNEYA W USA
5 września - Walt Disney Comics and Stories #743 - 5,99$
Ostatni przed restartem numer WDC będzie zawierał kilka krótkich historyjek w tym m.in. Brotherhood of Bad Luck Miltona i Goofy's Monster Martina i Ericksona.
12 września - Disney Frozen Breaking Boundaries #1 - 3,99$
Komiks z bohaterami Krainy lodu. Drugi zeszyt miniserii.
12 września - DuckTales #12 - 3,99 $
Numer niedostępny w Polsce
19 września - Uncle Scrooge #40 - 3,99$  - POLECAMY!
W 40. zeszycie serii zostanie opublikowany zawierał pierwszy komiks w historii z H. Bogarto - The Case of the Saucer Impostor! Chendiego i Cavazzano.
19 września - Disney Pixar The Incredibles 2 #3: Crisis Midlife and Stories - 3,99$
Komiks związany z filmem Iniemamocni 2. Ostatni zeszyt miniserii.
26 września - Uncle Scrooge: My First Millions #1 (of 4) - 3,99$
Numer zawiera pierwszy komiks z milionowej serii (wydawanej kiedyś w Gigancie).
26 września - Disney Comics and Stories #1 - 5,99$ - POLECAMY!
W pierwszym po restarcie numerze WDC pojawią się m.in. My Friend Mickey Mouse Stabile i Mazzarello i Oh, Grow Up! Ericksona i Rodriquesa.
26 września - Walt Disney Donald Duck HC Vol 12: Black Pearls Tabu Yama - 29,99 $
16. w kolejności wydania, 20. chronlogicznie, tom kolekcji Barksa będzie zbierał komiksy z Donaldem z lat 1957-1959 w tym m.in. The Black Pearls of Tabu Yama.

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH
19 września - Garfield: Tłusty koci trójpak 1 - 79,99 zł - POLECAMY!
Pierwszy tom serii zbierającej chronologicznie paski z Garfieldem. W pierwszym, prawie 300-stronicowym tomie, pojawią się paski wydane od czerwca 1978 do marca 1980.
19 września - Gnat 4: Rose - 49,99 zł - POLECAMY!
Spin-off Gnata z Rose w roli głównej. 144-stronicowy komiks napisał Jeff Smith, a zilustrował Charles Vess.
19 września - Malutki Lisek i Wielki Dzik 4: Tamtędy - 24,99 zł
19 września - Maja i Minizaury 2: Szkolna pułapka - 24,99 zł
Dwie kontynuacje komiksów nagrodzonych w konkursie J. Christy.
19 września - Tim i Miki w krainie psikusów (wyd. 3) - 35,00 zł
19 września - Niezwykła podróż 4 - 38,00 zł - POLECAMY!
Pierwszy tom drugiego cyklu doskonałego komiksu Camboniego i Filippiego. Nowy cykl nosi tytuł Tajemnicze wyspy. Plansze z tomu znajdziecie na blogu.
19 września - Mechaniczna ziemia 2: Antarktyka - 45,00 zł - POLECAMY!

Jeżeli kojarzycie, że we wrześniu zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a nie został on wymieniony - napiszcie o nim w komentarzach.
Polskie komiksy kupicie m.in. w sklep.gildia.pl, aros.pl, ravelo.pl czy nieprzeczytane.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze). 
źródło ilustracji: materiały prasowe - IDW,  Egmont, Fantagprahics, Kurc,

Komentarze

 1. Zachęcająca zapowiedź Mamuta więc czas znowu sprawdzić. Niestety co kupuję Giganta, to rozczarowanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe..to ja mam dość specyficzny gust (komiksy o pewnych tematykach, albo z pewnymi nielubianymi przeze mnie postaciami zwyczajnie omijam lub przestaję czytać, gdy później coś co mi się nie podoba "ma miejsce w komiksie") a na palcach jednej ręki policzę tomy, które określiłbym jako "rozczarowanie". I to z wszystkich 264 co posiadam . Wiadomo są lepsze, gorsze ale prawie w każdym trafi się coś dla kogoś. No chyba, że ma się zbyt wielkie oczekiwania.. Zrobiłem sobie nawet własny ranking "Gigantów" (trochę to trwało hehe) i mimo wielu niskich no z racji moich osobistych preferencji nie narzekałbym na całość wydania, bo jak na coś "ogólnego" jest po prostu dobrze. A słabsze komiksy pozwalają lepiej docenić te lepsze. Poza tym "Gigant" (jak już nieraz podkreślałem, mój ulubiony) jest teraz tak haniebnie rzadko wydawany, że każdy jest bezcenny niczym woda na pustyni.

   Usuń
  2. Adnotacja, po przemyśleniu jednak myślę, że ta liczba "rozczarowywujących" tomów na przestrzeni od 1992 roku zwiększyła by się do ok. maksymalnie 15 tomów co też zdecydowanie tragedią nie jest i dowodzi, że są to fajne komiksy i oczywiście- mogło by być lepiej selekcjonowane ale ja akurat na to nie narzekam. :)

   Usuń
 2. Wie ktoś kiedy następny tom Giganta Mamuta?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca 246 "Tajemnicza świątynia" - zapowiedź - Fecchi, Ferraris, Michelini

MegaGiga 60 "Ku przestworzom!" - zapowiedź - Scarpa, De Vita, Asteriti

Niezwykłe losy Sknerusa McKwacza - przykładowe strony