Klasyczne albumy w 2. tomie "Ptysia i Billa" [Komiksy dla wszystkich]

Egmont nie zamierza zwalniać tempa i już w listopadzie wyda kolejne tomy Ptysia i Billa oraz Ernesta i Rebeki, czyli dwóch z czterech serii wydawanych w linii Komiksy są super. Jednak drugi tom Ptysia i Billa będzie zawierał trochę inne komiksy niż można było się spodziewać.
W Śmiech to zdrowie! nie pojawią się, tak jak w pierwszym tomie, najnowsze albumy serii z rysunkami Laurenta Verrona, lecz trzy ostatnie komiksy stworzone przez Jeana Robę, zmarłego w 2002 roku twórcę serii o Ptysiu i Billu. Tom będzie zawierał albumy Śmiech to zdrowie!, Buff Halo Bill? i Cztery pory roku (26.-28.), oryginalnie wydane w latach 1999-2001. Pierwszy tom natomiast składał się z komiksów z lat 2007-2011 - Najlepszy przyjaciel, Do ataku! i Ukochany spaniel (32.-34.).
Według informacji uzyskanych od Egmontu, ostatecznie okładka drugiego tomu zostanie poprawiona, ponieważ na okładce udostępnionej na egmont.pl można znaleźć nazwisko Verrona. Fani nie powinni też się martwić o wygląd komiksów na półce, ponieważ z tego powodu, że seria nie będzie wydawana chronologicznie, poszczególne tomy Ptysia i Billa nie będą posiadały numeracji na okładkach.
Natomiast już w środę pierwsze komiksy z linii Komiksy są super pojawią się oficjalnie w sprzedaży. Na początek zostaną wydane pierwsze tomy Ptysia i Bilal, Lou!, Studia tańca i Ernesta i Rebeki. Tomy były też dostępne przedpremierowo na łódzkim festiwalu, dzięki czemu na blogu pojawiła się prezentacja Lou!. W nowej linii wydawniczej będą prezentowane najlepsze frankofońskie komiksy humorystyczne w najniższej cenie. Tomy zawierające po 140 stron komiksów (3 pełne albumy) będą wydawane w cenie okładkowej 39,99 zł, co czyni je najtańszymi komiksami europejskimi dostępnymi na rynku.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru