Kacze Opowieści "Tajemnica zamku McKwaczów" - dziś premiera w Polsce

Kolejny dzień, kolejny odcinek Kaczych Opowieści na polskim Disney Channel. Dziś o 15:30 zostanie wyemitowany odcinek pt. The Secret(s) of Castle McDuck! (czyli Tajemnica zamku McKwaczów). Jest to 21. odcinek serialu według kolejności emisji, natomiast 22. wg kolejności produkcji.
Akcja epizodu będzie rozgrywać się w Szkocji, w zamku Sknerusa McKwacza. W nim milioner spotka swoich rodziców, a Siostrzeńcy będą próbowali dowiedzieć się, co stało się z ich matką.
Odcinek będzie powtarzany w sobotę o 12:00 i w niedzielę o 14:30. Więcej informacji o emisji serialu znajdziecie w osobnym wpisie.
Wcześniej Disney Channel Polska udostępnił fragment dzisiejszego odcinka z polskim dubbingiem. Z niego możemy poznać m.in. polski głos Fergusa, któremu użycza głosu Janusz Wituch.
Już jutro pojawi się odcinek na który czekało wielu fanów - w The Last Crash of The Sunchaser zostanie wyjaśnione jak zaginęła Della, matka Hyzia, Dyzia i Zyzia.
Źródło ilustracji: Disney Wikia

Komentarze

 1. Szacun dla polskich tłumaczy za poprawienie wielkiej wtopy scenarzystów :) W scenie, w której Sknerus przedstawia swoim rodzicom przebranego za Donalda Śmigacza, w oryginale nazywa go ich "great-nephew", co oczywiście jest bzdurą, bo Donald jest wnukiem rodziców Sknerusa.
  Ale czujności już zabrakło w innym momencie i kiedy Zyzio do swojej prababci (matki Sknerusa) zwraca się per pani, no to z kolei wtopa polskich tłumaczy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może zwraca się do niej per pani gdyż pierwszy raz ją widzi na oczy, praktycznie jej nie zna i nie czuję się onieśmielony do form bardziej poufałych i mniej oficjalnych ?

   Usuń
 2. To by użył formy bezosobowej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam mieszane odczucia co do tego odcinka. Podobał mi się "List z domu" i pierwszy mój zawód to całkowita zmiana historii Sknerusa. Nawet dziesięciocentówce (!) zmienili origin story. Ogółem humor mi się podobał, wątek siostrzeńców też nieźle przedstawiony ale jednak żałuję, że nie przypominało to historii Dona Rosy, jeden poważniejszy i bardziej wzruszający odcinek w całej serii by im nie zaszkodził.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru