Dziobas w październiku zadebiutuje w "Kaczych Opowieściach"!

Parę dni temu informowaliśmy, że 20 października w USA zadebiutuje drugi sezon Kaczych Opowieści. Dziś ujawniono, że w drugim odcinku sezonu, który trafi 27 października na Disney Channel, pojawi się Dziobas! Kuzyn Donalda wymyślony przez Hubbarda i Kinneya w 1964 roku, po 54 latach występowania w komiksach, w końcu pojawi się na srebrnym ekranie. Postaci użyczy głosu Tom Kenny znany m.in. z grania Spongeboba Kanciastoportego.
Informacja o występie Dziobasa pochodzi z opisów październikowych odcinków, które zostały udostępnione przez Disneya. Poniżej znajdziecie je oraz ich polskie tłumaczenie.

20 października, 13:30 - The Most Dangerous Game … Night! (Najbardziej niebezpieczny... wieczór gier!)
A game night is anything but relaxing as the family faces shrink rays, a barbaric civilization and an unhealthy level of competitiveness.
Wieczór gier nie jest dla rodziny niczym relaksującym, ponieważ musi się zmierzyć z promieniami kurczącymi, cywilizacją barbarzyńców i z niezdrowym współzawodnictwem.
27 października, 13:30 - The Depths of Cousin Fethry! (Otchłanie kuzyna Dziobasa!)
Huey and Dewey are led on an adventure by their distant Uncle Fethry, who takes them to the depths of Scrooge’s deep‐sea laboratory.
*Tom Kenny (“SpongeBob SquarePants”) guest stars as Uncle Fethry.

Hyzio i Dyzio wyruszają na przygodę z odległym krewnym wujkiem Dziobasem, który zabiera ich do otchłani podmorskiego laboratorium Sknerusa.
*Tom Kenny ("SpongerBob Kanciastoporty") gościnnie jako wujek Dziobas. 

Pewnym niemiłym zaskoczeniem jest informacja o tym, że pierwszy odcinek drugiego sezonu będzie jedynie pojedynczym, 22-minutowym epizodem. Do tej pory nie ujawniono, ile podwójnych odcinków znajdzie się w drugim sezonie Kaczych Opowieści, być może sezon będzie się składał z samych pojedynczych odcinków, wyłączając podwójny finał.
Przy okazji przypominamy, że poza Dziobasem, w drugim sezonie serialu pojawi się wiele nowych postaci, m.in. Kwakerfeller, trzej Caballeros czy Bubba. Istnieje także szansa, że w serialu wystąpią także postaci z włoskich komiksów Disneya tj. Kaczencja czy Kwakunia. Natomiast głosu postaciom drugoplanowym użyczą m.in. Julie Bowen, Edgar Wright, Jack McBrayer, John Hodgman czy Lance Reddick.
O kolejnych informacjach dotyczących drugiego sezonu Kaczych Opowieści będziemy informować na bieżąco na blogu, na razie zapraszamy do lektury naszych recenzji odcinków z pierwszego sezonu.
Źródło ilustracji: źródła własne

Komentarze

 1. "Pewnym niemiłym zaskoczeniem jest fakt, że pierwszy odcinek drugiego sezonu będzie jedynie pojedynczym 22-minutowym epizodem" -co mao tyle sens, że po finale 1 sezonu serial tak naprawde nie potrzebuje jakiegoś kolejnego rozbudowanego do podwójnego odcinka wprowadzenia (o ile nie poruszą kolejnej tajemnicy kaczego rodu).

  Dziobas to postać, która przy odpowiednim wykorzystaniu może wymiatać. Tylko pytanie: czy Amerykanie będą w stanie zrozumieć jego fenomen i wykozystać go na więcej niż jeden (nie wiadomo czy dobry) odcinek? Podobnie z Kwakerfellerem.

  Przy okazji: naturalnym partnerem Dziobasa jest oczywiście Donald raczej niźli siostrzeńcy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziobasa trochę w USA kojarzą, trochę komiksów z nim się ukazało w latach 70. i później też gdzieś się pojawiał.

   Usuń
  2. Ciekawe czy się okaże, że Dziobas np. pracuję dla Sknerusa (chodzi mnie o to jak uzasadnią jego wizytę w podwodnym laboratorium Sknerusa) ? Dziobas w komiksach często mówi, że ma jakieś dziwne dyplomy, które pozwalają mu pracować w różnych zawodach , więc mógłby mieć np. dyplom spawacza podwodnego, ale okazało by się, że podczas ,,naprawy" maszyny Sknerusa bardziej ją psuję niż reperuje. Chętnie bym też widział jakby serialowy Dziobas po za byciem kaczorem-demolką (ogólnie osobą dość zwariowaną o absurdalnej i nonsensownej logice działania) był też maniakiem zdrowego odżywiania lub ekologii i ochrony środowiska (jest to zgodne z pierwszym komiksowym występem Dziobasa). W kontekście myślę postaci Siostrzeńców ta cecha jego charakteru mogłaby stwarzać możliwości ciekawych interakcji. Dziobas jako naukowiec równie byłby dobrym pomysłem według mnie.

   Usuń
  3. Dziobas jako naukowiec?Przecież to skończony głupek i fajtłapa.

   Usuń
  4. "Dziobas jako naukowiec?Przecież to skończony głupek i fajtłapa."

   To nie taki głupi pomysł. Zawsze może zrobic jakiś dziwny dyplom na jakiejś dziwnej uczelni pełnej oderwanych od życia akademików.

   Usuń
  5. Mi ogólnie gdyby miał zachowywać się tak jak w komiksach nie pasuje do tego serialu.Ale kto wie może będzie dobry odcinek?

   Usuń
  6. "Mi ogólnie gdyby miał zachowywać się tak jak w komiksach nie pasuje do tego serialu.Ale kto wie może będzie dobry odcinek?"

   Czemu? Jak najbardziej można założyć sytuację, w której to własnie odwrócona logika Dziobasa będzie stanowic klucz do rozwiązania jakiejś fabularnej zagadki.

   Usuń
  7. Nie pasuje mi głównie dlatego że serial często jest bardzo poważny,a dziobas to raczej taki typowy comic relief.Ale całkiem możliwe że go zmienią tak samo jak prawie każdą postąć względem komiksów.

   Usuń
  8. Comic reliefy też są potrzebne, zwłaszcza w kreskówkach

   Usuń
  9. Serial jest bardzo poważny? Poza paroma odcinkami na krzyż, zwykle był jakiś drugi wątek fabularny nastawiony głównie na humor.

   Usuń
  10. Mówiąc bardzo poważny miałem na myśli ostatnie odcinki i ogólnie rozwój bohaterów.Ktoś taki jak Dziobas mi tu nie pasuje.

   Usuń
  11. "W kontekście myślę postaci Siostrzeńców ta cecha jego charakteru mogłaby stwarzać możliwości ciekawych interakcji."

   No patrząc na zajawkę: rozsądny, logiczny rozplanowany Hyzio vs kompletnie nieprzewidywalny Dziobas? Plus nadpobudliwy, energiczny, pragnący się wyróżnić Dyzio, dla którego oryginalny Dziobas moze stanowić inspirację (oraz być może pewnego rodzaju koleżeńską relację)? Naprawdę może być ciekawie.

   Ale i tak liczę na występy komediowego duo Donald-Dziobas.

   Usuń
  12. I na trio Donald, Dziobas, Goguś :D

   Usuń
  13. Goguś pojawił się jak dotąd tylko 2 razy.

   Usuń
  14. Dziobas to skończony głupek? Kłóciłabym się. Oczywiście, jest niezdarny i fajtłapowaty, ale to raczej jego dziwactwa i ekscentryczność stawarzają wrażenie głupoty.

   Usuń
 2. Po co podajecie polskie tytuły skro polski disney chanel nie emituje jeszcze 2 sezonu w Polsce i oni troche inaczej tłumaczą tytuły

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tłumaczymy całe opisy w tym tytuły odcinków. Nigdy nie podajemy ich jako oficjalny, lecz jako nasze propozycje dosłownych tłumaczeń.

   Usuń
  2. To w takim razie proponuję przetłumaczyć pierwszy odcinek jako "Najbardziej niebezpieczna gra... noc!". Oryginalny tytuł to nawiązanie do filmu "The Most Dangerous Game" z 1932 roku (o dość niefortunnym polskim tytule "Hrabia Zarow").

   Usuń
 3. Aha ok. Mam takie pytanko czy wiadomo dlaczego narazie są podane tylko 2 tytuły 2 sezonu. Bo w pierwszej seri odcinki były podane prawie 4 miesiące przed finałem

  OdpowiedzUsuń
 4. Czekam :D Mam tylko nadzieję, że te wszystkie postacie jak Dziobas, Goguś czy Ludwig von Drake nie skończą jako takie "odhaczniki" i będą w serii czasem powracać :P Przy okazji co myślicie o występie Daisy w nowych KO? Osobiście twierdzę, że fajnie byłoby ją tam zobaczyć, a jej postać ciekawie poprowadzić

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak Daisy mogłaby być dobrą postacią ale. Musieli by wprowadzić ten słynny motyw z "Kaczych Komiksów" w którym Donald i Goguś biją się o Daisy to wtedy nie powiem poszanowałbym Franka Angonesa i Matta Youngberga

   tak a co do pierwszego pytania to Goguś będzie powtarzającą się postacią ponieważ dostał własny (tak mi się wydaje) STEROWIEC (sugeruje po tym bo na tym sterowcu było napisane "Glad life" [Glad od imienia Gladstone] i dużo koniczynek) ale wracając Ludwig chyba już nie żyje ale wolałbym żeby żył

   Ja dalej czekam na Kwakerfellera, Babcie, Fisia, i Gęgulka

   Usuń
  2. Osobiście bardzo bym chciał aby Kwakerfeller nie był jedynie młodszą wersją Forsanta, ale by uwidocznili różnicę ich charakterów i sposobu rywalizacji ze Sknerusem. John w moim odczuciu przede wszystkim rywalizuję ze Sknerusem na płaszczyźnie finansowej i czysto biznesowej , jest bardziej nowoczesny niż Sknerus i jest moim zdaniem milszy niż Granit. Bywa też znacznie mniej skąpy niż Sknerus , czasem bywa wręcz hojny i rozrzutny. Forsant z kolei jest osobą bardziej zdeprawowaną emocjonalnie, jego celem wydaje się przede wszystkim publiczne i prywatne poniżenie i ośmieszenie Sknerusa i w porównaniu z Kwakerfeller nie ma oporów moralnych przed stosowaniem przemocy fizycznej (pośrednio i bezpośrednio) i byłby skłonny myślę nawet zabić Sknerusa czy np. powiedzmy zostawić go na Antarktydzie bez wiktu i opierunku zdanego tylko na siebie (do czego Kwakerfeller raczej by się nie posunął). Jest bardziej bezwzględny i okrutny niż John, bardziej skąpy i staroświecki, no i przede wszystkim - starszy.
   Dobrze różnice między tymi wrogami Sknerusa obrazuje komiks ,,Ostatnia przygoda" z Giganta Poleca 167.

   Usuń
 5. Bardzo podoba mi się pomysł wprowadzenia Dziobasa do KO, to jedna z moich ulubionych postaci (obok Sknerusa). Ale na miłość boską, co to za design? :D Czapka zbyt krótka, zdecydowanie za mało włosów... nie wspominając już o stanowczo za grubych brwiach.

  A co do marzeń, chciałabym w KO zobaczyć również Kaczencję, Daisy, Babcię Kaczkę, Malucha/Bolivara oraz... Superkwęka. Ale na to ostatnie nie liczę: trudno byłoby uczynić z tak przedstawionego Donalda superbohatera, który nocami ratuje Kaczogród. I czy nie kłóciłoby się to z funkcją Robokwaka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wtedy można byłoby zrobić odcinek gdzie superkwęk rywalizuje z robokwakiem.

   Usuń
 6. Ciekawe kiedy pojawi sie zwiastun 2 sezonu w USA??

  OdpowiedzUsuń
 7. A przy okazji:

  Czy ten dżentelman w końcówce pilota 1 sezonu to nie miał byc przypadkiem Carl Barks?
  Nie pamiętam by ktos to wcześniej zauważył:

  https://i.imgur.com/lGmrMyb.png

  https://i.imgur.com/29K3CGO.png

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja cię kwaczę! Bardzo interesujące znalezisko :D

   -Kleszcz-

   Usuń
 8. Panie Radku napisał pan na stronie Premiera Polska w Disney Chanel; Wkrótce to znaczy kiedy????? Pewnie znów w Marcu chyba że zaczęli by emitować co tydzień od listopada

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka