Plansze z wrześniowych nowości - Gnat, Garfield, Harry i Maja [Komiksy dla wszytkich]

Wielkimi krokami zbliża się Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier podczas którego swą premierę będzie miało kilkadziesiąt komiksów, z czego sporą część będą stanowiły tytuły Egmontu. Wśród nich będzie też kilka komiksów, które są skierowane do czytelników w każdym wieku m.in. 1. tom kompletnej edycji Garfielda, zbierającej pierwsze 20 miesięcy pasków z grubym kotem, prequel Gnata - Rose napisany przez Jeffa Smitha i zilustrowany przez Charlesa Vessa oraz targetowany do ciut starszego czytelnika 1. album Podniebnego Harry'ego, nowa seria Étienne Willema, twórcy Miecza Ardeńczyka. Pojawią się też dwa komiksy wyróżnione w konkursie im. J. Christy - 4. Malutki Lisek i Wielki Dzik oraz 2. Maja i Minizaury.
Dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont, dziś możemy zaprezentować przykładowe plansze z wyżej wymienionych tytułów, wyłączając 4. album Malutkiego Liska i Wielkiego Dzika. Do momentu publikacji artykułu, nie pojawiły się jeszcze plansze z komiksu Bereniki Kołomyckiej.Dwa zdania komentarza:  Rose, podobnie jak oryginalnie, ma inną czcionkę niż zwykły cykl. Natomiast Garfield ma czcionkę podobną do Garfield Script (od dekady używanej w oryginale). Nie przeszkadza mi jednak sam krój, tylko czemu tekst jest w lilipuciej wielkości? Czyżby kolejna seria z DTP by Stop!Studio (ŻiCSM, Corto Maltese, MegaGiga i Mamuty)?
Wszystkie wymienione komiksy trafią do sprzedaży 19 września. Przedpremierowo będą dostępne od 14 do 16 września na MFKiG.
  Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Na pierwszy rzut oka rysunki Vessa w Rose niestety mniej mi się podobają w porównaniu do tego jak rysował Smith w Gnacie. No ale zobaczymy po lekturze całości

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi akurat się się podoba, że "Rose" jest narysowane innym stylem, niż główna seria. Zwłaszcza kolorki są super. Zresztą "Rose" ukazywało się w latach 2000-2002 (czyli kiedy główna seria się ukazywała), więc Smith mógł też nie mieć czasu, żeby jeszcze rysunki tu ogarniać.

   -Kleszcz-

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

O co chodzi z Kwakerfellerem i Granitem Forsantem?

Ruszyła prenumerata "Giganta Poleca Extra" + grafik na cały rok!