MFKiG 2018 - jest już dostępny program festiwalu!

Tuż po tym jak wczoraj opublikowaliśmy zapowiedź tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, na stronie festiwalu pojawił się szczegółowy program wydarzenia. Zgodnie z obietnicą, przedstawiamy najciekawsze z naszego punktu wydarzenia. Przypominamy, że wydarzenie odbywa się w dniach 14-16 września w łódzkiej Atlas Arenie.
Piątek będzie dniem poświęconym komiksowi historycznemu, zaplanowano wiele spotkań z autorami antologii z okazji 100-lecia Polski wydanej na WSiP. Nie oznacza to, że nie będzie innych punktów festiwalu, o 15:00 autor Sisters, William Maury, na scenie głównej w Atlas Arenie będzie rysował wraz z dziećmi komiks. Podobne wydarzenie odbędzie się też o 15:15 w sobotę i 13:00 w niedzielę.
Sobota natomiast zacznie się z wysokiego C, czyli spotkania z Tomaszem Kołodziejczakiem z wydawnictwem Egmont. Prawie półtoragodzinne spotkanie rozpocznie się o 10:30 w Sali B Stadionu Miejskiego. W tej samej sali o 13:15 zostaną przedstawione nowe komiksy z konkursu im. J. Christy, a o 13:45, Tomasz Kołodziejczak powróci i zapowie nowy konkurs.
O 12:15 w Sali A odbędzie się spotkanie z Williamem Maury. Półtorej godziny później w tej samej sali pojawią się autorzy serialu animowanego Kajko i Kokosz, którzy opowiedzą o produkcji serii opartej na komiksie Janusza Christy.
Jeżeli ktoś będzie chciał spotkać tłumacza wielu komiksów Disneya - Jacka Drewnowskiego, to też będzie miał taką okazję. Co prawda w trochę innej roli, redaktora komiksów spod marki Star Wars, pojawi się w Sali E o 17:00. A jeżeli chcecie posłuchać o dobrej mandze niewydawanej w Polsce, to zapraszam na spotkanie o Pokemon Adventures o 19:00 w sali M.
A to tylko mały wycinek wszystkich wydarzeń odbywających się w czasie MFKiG, nie wymieniliśmy na przykład żadnego z wielu ciekawych niedzielnych spotkańFestiwal to tez okazja do zdobycia autografów. William Maury będzie ich udzielał w sobotę o 13:30 oraz w niedzielę o 11:00. Natomiast autorzy komiksów z konkursu im. J. Christy (m.in. Maciej Kur, Piotr Bednarczyk, Piotr Hołod) pojawią się w strefie autografów o 15:00 w sobotę.

Komentarze

  1. Jak przeczucia? Egmont zapowie jakieś fajne wydanie zbiorcze?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wiem czego na pewno nie będzie. Ogłoszenia cyfrowej dystrybucji.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka