Chart duch i bul istnienia, czyli Psie Sucharki - wystawa towarzysząca MFKiG

Choć główna część Międzynarodowego Festiwalu Gier i Komiksu będzie odbywać się na Stadionie Miejskim i Atlas Arenie, to w galeriach i muzeach całej Łodzi w trakcie festiwalu będzie można podziwiać różne komiksowe wystawy. W Poleskim Ośrodku Sztuki przy ul. Krzemieńskiej 2A (znajdującym się w okolicy obu obiektów) zlokalizowana będzie m.n. wystawa komiksu internetowego Psie sucharki. Wystawa będzie dostępna do 10 października.

Chart duch i bul istnienia, czyli Psie Sucharki Poleski Ośrodek Sztuki
Podczas wystawy można zapoznać się z komiksami i ilustracjami internetowymi sprowadzonymi do wymiaru galeryjnego. Zamierzeniem artystki, Mari Apoleiki i kuratorki wystawy, Katarzyny Tośty jest, by prezentacja Psich Sucharków na festiwalu była jak najbardziej angażująca publiczność.
Psie Sucharki to tworzony od 2014 roku komiks internetowy, który w humorystyczny sposób opowiada o życiu psów wśród ludzi z punktu widzenia psa Kapsla. Komiks w ciągu kilku lat zdobył rzeszę wiernych czytelników.
Wernisaż wystawy odbędzie się 14 września (piątek) o godz. 19:00
Jednocześnie autorka Sucharków, Maria Apoleika, odwiedzi festiwal w sobotę oraz w niedzielę, najpierw na spotkaniu autorskim, a później w strefie autografów.
Więcej informacji o wystawie znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku. Natomiast cały program festiwalu wraz z informacjami o innych wystawach znajdziecie na komiksfestiwal.com.
Źródło ilustracji: materiały organizatora
 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela