Gala rozdania nagród Misie na MFKiG

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier to nie tylko okazja do kupna komiksów, zagrania w gry czy spotkania autorów, ponieważ w trakcie festiwalu odbędzie się też gala wręczania nagród MISIE. Więcej o nagrodach przeczytacie w informacji prasowej przesłanej przez organizatorów festiwalu.


4.09.2018

29. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier zaprasza:
Wieczór Popkulturalny i gala Misie 2018 w EC1Gala MISIE 2018 to ogłoszenie werdyktu i wręczenie statuetek drugiej edycji nagród popkulturowych mających w swych założeniach doceniać to, co najciekawsze we wszelkich formach polskiej kultury popularnej. Nagrody - MISIE nawiązujące zarówno do słynnego filmu Barei, jak i sformułowania "Mi się podoba" to laury dla dzieł wzbudzających największe emocje - potrafiących rozbawić, wzruszyć czy wstrząsnąć odbiorcą niezależnie od swej formy. Wśród nominowanych i nagrodzonych znaleźć można zarówno filmy jak i książki, komiksy, teledyski czy strony internetowe. W zeszłym roku nagrodziliśmy zarówno stronę ASZ Dziennik, film „Wołyń” czy reklamę świąteczną Allegro. Inne kategorie MISIÓW doceniają też najciekawiej wykreowane postacie - bohaterów i czarnych charakterów i najlepszych w danym sezonie twórców.

Nagrody przyznaje PAW czyli Popkulturowa Akademia Wszystkiego, dziś blisko dwustuosobowa grupa ludzi czynnie związanych z kulturą - dziennikarzy, twórców, pracowników i animatorów kultury. Ta sama, która od lat przyznaje także Węże, czyli antynagrody dla najgorszych polskich filmów.

Tegoroczna gala MISIÓW będzie pierwszym tak dużym i spektakularnym wydarzeniem - odbędzie się w EC1 w Łodzi a całość (obok ogłoszenia werdyktu w ośmiu kategoriach) będzie uatrakcyjniona występami zaproszonych popularnych stand-uperów - Łukasza "Lotka" Lotkowskiego, Jakuba Ćwieka i Mieszka Minkiewicza. Całość poprowadzi Kamil Śmiałkowski.

Dodatkową atrakcją piątkowego wieczoru w EC1 będzie specjalna łódzka premiera komedii „Juliusz” z udziałem ekipy i obsady. Ta zakwalifikowana do konkursu głównego tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni najnowsza produkcja twórców popularnej "Planety Singli" to bezkompromisowa satyra na ludzką nieporadność i brak zdecydowania. Opowieść o nauczycielu plastyki (Wojciech Mecwaldowski) w średnim wieku (w wolnych chwilach rysującym komiksy), który nie radzi sobie z nawałą problemów i nie jest pewny co do swych uczuć jest debiutem młodego reżysera Aleksandra Pietrzaka. Wśród autorów jej scenariusza przede wszystkim należy wymienić popularnych stand-uperów Abelarda Gizę i Kacpra Rucińskiego.

Program:

20.00 - Gala Nagród Misie 2018 – prowadzenie Kamil Śmiałkowski (wręczeniu nagród w 8 kategoriach przeplatane występami stand-uperów ). Wystąpią: Łukasz „Lotek” Lotkowski, Jakub Ćwiek, Mieszko Minkiewicz

22.00 - Przerwa

22.30 - Specjalny pokaz komedii „Juliusz” w reż. Aleksandra Pietrzaka z udziałem obsady i ekipy. Wprowadzenie – Kamil Śmiałkowski. Występ stand-up Rafał Rutkowski (seans 100 minut)

(...)
Kiedy:
14.09.2018 godz. 20:00
Gdzie:
„EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi
ul. Targowa 1/3, wejście główne do Planetarium EC1
Hala Maszyn
Bilety w cenie: 25 zł do kupienia w kasach EC1 oraz na stronie:
https://bilety.ec1lodz.pl/termin.html?d=5&idg=23&date_termin=2018-09-14
 
Pełną treść komunikatu prasowego (wraz z listą nominowanych) możecie znaleźć pod tym linkiem.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka