Czy Egmont wyda kolejne komiksy z serii "Disney by Glenat"?

Od wielu miesięcy fani zastanawiali się, czy po zeszłorocznej Kawie Zombo, Egmont wyda inne komiksy z linii Disney by Glenat. Niestety odpowiedź Tomasza Kołodziejczaka, redaktora Klubu Świata Komiksu z Egmontu, nie pozostawia złudzeń. Na ten moment nie są planowane kolejne tomy, ponieważ jest to niezwykle kosztowny format dla polskiego klienta. Niestety oznacza to, że w Polsce nie ukażą się komiksy z Mikim takich twórców jak Thondheim, Keramidas, Filippi, Camboni, Cosey, Tebo czy Petrossi.
Seria poza Francją jest też wydawana w Skandynawii, Niemczech, Włoszech, czy nawet w Hiszpanii, w której od lat nie wydawano komiksów Disneya. Na razie wyszło 6 albumów cyklu, 7. pojawi się w ciągu najbliższych dni.
Przy okazji przypominamy, że wczoraj Tomasz Kołodziejczak zapowiedział wydanie w Polsce kolekcji Barksa.
Źródło ilustracji: Amazon.fr

Komentarze

 1. Cóż nie byłem zdziwiony, przypuszczałem, że sprzedaż Kawy pewnie nie była zadowalająca, bo komiks ma piękne rysunki i kolory ale jest scenariuszowym dnem, więc na pewno wiele osób się zniechęciło i zrezygnowało z zakupu.
  Nie wiem na jakim poziomie stoją inne komiksy z serii czy może jako pierwszy nie lepiej było wydać innego tomu ale stało się i póki co to się nie zmieni.
  Mi najbardziej szkoda że nie zobaczymy polskiego wydania Mickey et l'océan perdu i Donald's Happiest Adventures.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak wspomniałeś o "Donald's Happiest Adventures", to zastanawia mnie czy np. "L'océan perdu" też dostanie kontynuację? Według mnie gdyby tak było, a potem we Francji ukazały się wydania zbiorcze, to może dałoby się coś w Polsce wykombinować. I zamiast jednego albumu za 60-80 zł, ciut drożej dałoby się wydać 2-3 w jednym wydaniu?

   Usuń
  2. Ale te 2-3 tomy w jednym w takiej samej jakości wydania jak ,,Kawa Zombo" w Polsce ?

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka