Zapowiedź MFKiG 2018

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi pojawi się William Maury, autor serii Sisters. Jest to jednak jeden z wielu gości, który pojawi się na przyszłotygodniowym łódzkim festiwalu. Więcej informacji o festiwalu dowiecie się z informacji prasowej, którą otrzymaliśmy od organizatorów wydarzenia:
29. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier
29. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi organizowany przez EC1 Łódź – Miasto Kultury i Stowarzyszenie Twórców „Contur” odbędzie się w dniach 14-16 września. Najważniejsze wydarzenia jak co roku odbędą się w Atlas Arenie i w salach konferencyjnych Stadionu Miejskiego oraz po raz pierwszy w Łódź Sport Arenie, a wystawy będzie można oglądać m.in. w EC1 Łódź – Miasto Kultury.
W programie tegorocznego MFKiG znajdzie się ponad sto spotkań, prelekcji, wykładów i warsztatów. Największymi gwiazdami festiwalu będą artyści, których twórczość wiąże się z postacią Batmana:
• Brian Azzarello — amerykański scenarzysta, znany w Polsce z serii 100 Naboi, Loveless, Batman, Hellblazer oraz Księżycówka
• Mikel Janin — hiszpański rysownik komiksów o Mrocznym Rycerzu,
• Peter Milligan  — światowej sławy brytyjski scenarzysta (autor tomów wielu znanych serii: Batman, X-Men, X-Statix);
Bezsprzeczną gwiazdą festiwalu będzie Grzegorz Rosiński rysownik „Thorgala”. Łódź odwiedzi silna reprezentacja twórców z Niemiec, m.in. Markus „Mawil” Witzel (Kinderland, Bend i Możemy zostać przyjaciółmi) i Sascha Hommer (Czworo oczu) oraz wielu innych autorów, m.in. z Czech i Australii.
Z myślą o dzieciach został zaproszony William Maury z Francji — twórca komiksu Sisters, a wydawnictwo Egmont przygotowało kolejne premiery dla najmłodszych czytelników, w tym albumy wyłonione w konkursie im. Janusza Christy.
Na festiwalu nie zabraknie plejady polskich twórców, stref Manga Corner i Star Wars, cosplay’a, warsztatów, wystaw i wielu innych atrakcji. Swoje premiery będą miały liczne komiksy, a ich autorzy będą do dyspozycji publiczności w strefie autografów.
14 września 2018 r. odbędzie się Dzień Komiksu Historycznego z wystawami, warsztatami i konkursami dla dzieci. W programie znajdą się spotkania z autorami najnowszych tytułów poświęconych historii Polski, premiera albumu „100 na 100 — Antologia Komiksu na Stulecie Odzyskania Niepodległości” oraz prelekcje dla nauczycieli i edukatorów.
Na festiwalu nie zabraknie plejady polskich twórców oraz warsztatów dla dzieci i młodzieży, a także dorosłych, strefy targowej, gier planszowych, cyfrowych gier karcianych, stref Manga Corner i Star Wars, cosplay’a i wielu innych atrakcji. Swoje premiery będą miały liczne komiksy, w tym albumy dla dzieci wyłonione w konkursie im. Janusza Christy organizowanym przez wydawnictwo Egmont.
Bilety są już dostępne w kasach stacjonarnych EC1 Łódź – Miasto Kultury oraz online:
Dodatkowo bilety będzie można kupować w kasach Atlas Areny w czasie festiwalu (czyli od 14 do 16 września 2018 r.)
Ceny biletów:
1.      Dla osób dorosłych: 38 zł (karnet trzydniowy) lub 20 zł (bilet jednodniowy).
2.      Dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat: 15 zł (karnet trzydniowy) lub 5 zł (bilet jednodniowy)

My gorąco zapraszamy do przybycia na MFKiG, szczególnie że festiwal to nie tylko zaproszeni autorzy, ale też okazja do zakupów nowości komiksowych czy uczestniczenia w ciekawych prelekcjach. Na razie nie jest znany dokładny program festiwalu, lecz o jego opublikowaniu natychmiastowo poinformujemy na blogu oraz przedstawimy najciekawsze punkty wydarzenia z naszej perspektywy.
Sami będziemy na festiwalu w sobotę, a być może też w piątek.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!