Komiksowe premiery - kwiecień 2022 - Czarodzieje, pierwszy Barks i Wanted Lucky Luke

Miesiącem kojarzonym z dużą ilością premier komiksowych zwykle był maj, ze względu na targi książki w Warszawie, a także dużą aktywność wydawnictw przed sezonem wakacyjnym. W tym roku jednak będzie trochę inaczej, a miesiącem, który będzie obfitował w gigantyczną ilość ciekawych premier, zarówno w przypadku komiksów disnejowskich jak i innych humorystycznych, jest kwiecień.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE

 • 25 marca (premiera przyśpieszona) - Gigant Poleca Extra 2022-01: Agenci i detektywi III: Nie czas uciekać - 19,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  Pierwszy tegoroczny specjalny tom pojawił się szybciej niż pierwotnie planowano, a w środku znalazło się wiele świetnych komiksów. Mowa szczególnie o 140-stronicowym Przekręcie tysiąclecia Silvii Ziche, oraz klasycznym Zerwanym połączeniu Mezzavilli i Cavazzano. Tom zawiera też kolejne komiksy z cyklów ADIOS, o komisarzu z Mikim czy KAWA. Cały skład tomu znajdziecie tu, a komiks jest dostępny na Egmont.pl
 • 13 kwietnia - Czarodzieje i ich dzieje 1 -79,99 zł - POLECAMY!
  Po kilkunastu latach do Polski powraca cykl fantasy Wizards of Mickey! Niestety do wydania można mieć sporo zastrzeżeń jeszcze przed premierą. Tom będzie liczył 424 strony, zostanie wydany w formacie  13,2 cm na 19,4 cm i znajdzie się w nim pierwszy komiks o czarodziejach - Wizards of Mickey, który niegdyś został wydany w MegaGiga 11, a także pierwsza połowa nigdy wcześniej niewydanego po polsku L'età oscura. Więcej informacji o publikacji znajdziecie m.in. tu, a komiks jest dostępny w przedsprzedaży na Egmont.pl.
 • 26 kwietnia - Gigant Poleca 236: Portal czasu - 16,99 zł - POLECAMY!
  W kwietniowym Gigancie znajdzie się co najmniej kilka naprawdę interesujących komiksów z kaczkami i myszami. Najciekawiej najpewniej wygląda Il ladro e il miliardario, czyli nowy komiks o Kwantomasie, w którym stawi on czoła Sknerusowi McKwaczowi. Ciekawie wyglądają także Topolino e l’esperimento del dottor Pi, czyli historia, w której Miki i Goofy spotykają Einsteina, Zio Paperone & la contesa sociale z rysunkami Guerinniego opowiadający o potyczce Sknerusa i Kwakerfeller. Cały skład tomu znajdziecie tu.
 • 27 kwietnia - Kaczogród. Carl Barks 16: Pierścień mumii i inne historie z lat 1942-1944 - 69,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  W końcu po polsku pojawi się tom zbierający najstarsze komiksy Carla Barksa. Wśród nich znajdzie się najdłuższa historia nad którą kiedykolwiek pracował Barks, czyli 64-stronicowe Donald Duck Finds Pirate Gold, a także tytułowy Pierścień mumii, pierwszy przygodowy komiks napisany przez Barksa oraz wiele ten-pagerów, w tym słynne Kaczki i kruki, ale też pierwsza historia z sąsiadem Jonesem - Good Neighbors (i opowieść z protoplastą Jonesa - Good Deeds). Tom jest ciekawy nie tylko jako historyczna ciekawostka, bo w dużej części są to nadal śmieszne historie. Więcej informacji o publikacji znajdziecie m.in. tu, a tom jest dostępny w przedsprzedaży na Egmont.pl.
 • 27 kwietnia - Klasyczne baśnie Disneya: Aladyn - 29,99 zł
  Piąty tom serii zawierającej komiksowe wersje najsłynniejszych filmów Disneya. W tomie pojawi się komiks stworzony przez Weissa i Xaviego oparty na słynnej animacji rozgrywającej się na Bliskim Wschodzie. Historia zostanie przedstawiona w odświeżonej wersji, ciut różniącej się od tej znanej z wcześniejszego wydania w ramach Disney Komiks
KOMIKSY DISNEYA W USA

Na kwiecień nie są planowane jakiekolwiek wydania komiksów Disneya w USA. 

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH

 • 7 kwietnia - Sonic the Hedgehog 3: Los doktora Eggmana 1 - 54,90 zł
  Tworzona przez Iana Flynna dla wydawnictwa IDW seria o słynnym jeżu znanym z gier Segi, niestety każdy tom polskiego wydania zawiera zaledwie dwa oryginalne zeszyty i jest połową oryginalnego wydania zbiorczego.
 • 13 kwietnia - Clifton 3 (6) - 119,99 zł - POLECAMY!
  Szóste zgodnie z kolejnością wydania przez Egmont, a trzecie chronologicznie wydanie zbiorcze serii o byłym pułkowniku MI5 i jego zagadkach detektywistycznych, będzie zawierało albumy Tydzień do śmierci, A tu… kier!, Pantera dla pułkownika i Morderczy weekend. Zostały one oryginalnie stworzone przez Boba De Groota i Turka.
 • 13 kwietnia - Czarolina 4: Zmora - 39,99 zł
  W kolejnym albumie serii Sylvii Douyé i Paoli Antisty, opowiadającej o świecie pełnym magicznym zwierząt, tytułowa bohaterka musi mierzyć się z trudnościami, która napotyka podczas kursu fantastykologii Recenzja dwóch pierwszych tomów jest dostępna na blogu.
 • 13 kwietnia - Emma i Wioletta 2: Pierwsze wąt pliwości - 29,99 zł - POLECAMY!
  Obyczajowy cykl opowiada o dwóch siostrach, które chcą zostać przyjęte do najbardziej prestiżowej szkoły tańca, a jego twórcami są Jérôme Hamon oraz Lena Sayaphoum. Bardzo pozytywną recenzję pierwszego tomu znajdziecie na blogu.
 • 13 kwietnia - Louca 2: Twarzą w twarz - 29,99 zł - POLECAMY!
  Humorystyczny cykl z elementami fantasy opowiada o fajtłapowatym nastolatku, który dzięki nowemu kumplowi, duchowi Nathanowi, zostaje świetnym piłkarzem. Autorem serii jest Bruno Dequier, który współpracował m.in. z Illumination. Na blogu znajdziecie recenzję pierwszego tomu cyklu.
 • 13 kwietnia -  Kid Lucky 2: Niebezpieczne lasso - 29,99 zł
  Seria opowiadająca o przygodach młodego Lucky Luke'u jest tworzona przez Achdé, czyli obecnego rysownik głównej serii.W przeciwieństwie do serii o dorosłym kowboju, jest głównie ciągiem jednostronicowym gagów. Recenzję pierwszego tomu znajdziecie na blogu.
 • 13 kwietnia - Światła Północy 3: Siostry wojny - 49,99 zł - POLECAMY!
  Cykl stworzony przez Malin Falch opowiada o krainie Jotundale, w której mieszkają przyjazne trolle i nieprzyjaźni ludzie, a trafia tam pochodząca z naszego świata Sonja. Trzeci tom jest wyjątkowo długi, bo liczy prawie 200 stron. Na blogu znajdziecie recenzję pierwszego tomu cyklu.
 • 21 kwietnia - Legenda Korry: Ruiny imperium 1 - 69,90 zł
  Po przerwie Amber powraca do świata Korry i prezentuje kolejny cykl kontynuacji popularnego serialu animowanego Nickelodeona. Historia została napisana przez Michael Dante DiMartino, współtwórcę kreskówki, a rysunki stworzyła Michelle Wong.  
 • 27 kwietnia - Cedryk 1: Ciepło, cieplej... zimno! - 39,99 zł - POLECAMY!
  Klasyczna seria o zabawnych perypetiach kilkuletniego chłopca i jego zwariowanej rodziny stworzona przez Raoula Cauvina i Laudeca. Cykl jest wydawany w ramach linii Komiksy są super, czyli pierwszy tom zawiera trzy oryginalne albumy, jednak będą to w tym wypadku albumy 4-6 - Tata umie wszystko, Co za mucha go ugryzła?! i tytułowe Ciepło, cieplej... zimno!.
 • 27 kwietnia - Frnck 2: Chrzest ognia - 29,99 zł
  Cykl fantasty opowiada o nastoletnim sierocie, który trafia do prehistorii i musi tam przeżyć nie posiadając współczesnych wynalazków. Tematem przewodnim drugiego tomu jest ogień, który przeraża nie tylko jaskiniowców. Autorami komiksu są Olivier Bocquet i Brice Cossu.
 • 27 kwietnia - Kajko e Kokosz: Il rimedio miracoloso - 29,99 zł
  Egmont kontynuuje także wydawanie zagranicznych edycji serii Kajko i Kokosz. Tym razem przyszedł czas na język włoski, a w tym języku pojawi się klasyczny album Janusza Christy serii o dzielnych wojach - Cudowny lek. Za przekład odpowiadała Urszula Anna Buczkowska-Marchetti.
 • 27 kwietnia - Mali Bogowie 3: Komedia Posejdona - 29,99 zł
  Cykl Cazenove'a i Labriera skupia się na krótkich humorystycznych gagach, które przedstawiają przygody młodych kandydatów na herosów i bogów starożytnej Grecji. Oryginalnie seria jest drukowana m.in. w tygodniku Le Journal de Mickey.  
 • 27 kwietnia - Najwybitniejsi Naukowcy 6: Hypatia: Prawda w matematyce - 24,99 zł
 • 27 kwietnia - Najwybitniejsi Naukowcy 7: Pasteur: Rewolucja mikrobiologiczna - 24,99 zł
  Kolejne albumy Jordiego Bayarriego o najznamienitszych postaciach nauki. Poza komiksem tomy zawierają biogramy naukowców oraz posłowie autorstwa dr. Tomasza Rożka.
 • 27 kwietnia - Sixtine 1: Złoto Azteków - 49,99 zł - POLECAMY!
  Składająca się na razie z trzech albumów seria Frédérica Maupomé i Aude Soleilhac opowiada o dziewczynie, która po zniknięciu ojca żyje z matką oraz bandą duchów piratów, a na dodatek bohaterka wkręca się w wielką aferę. Pierwszy album cyklu liczy 80 stron.
 • 27 kwietnia - Wanted Lucky Luke - 49,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  Sequel wydanego w 2018 roku komiksu Człowiek, który zabił Lucky Luke'a, czyli reinterpretacji klasycznej serii o samotnym kowboju, niezwykle ciepło przyjętej przez fanów. Za komiks ponownie odpowiada Matthieu Bonhomme, a tym razem główny bohater będzie musiał uciekać przed wymiarem sprawiedliwości. Co istotne, w maju pojawi się dodruk pierwszej części.
 • 27 kwietnia - Yakari 13: Władcy równin - 24,99 zł
  Kolejny tom serii o młodym Indianinie autorstwa Joba i Deriba. Tym razem tytułowy bohater postanawia bliżej poznać majestatyczne zwierzęta przemierzające w ogromnych stadach Wielkie Równiny Ameryki.

Jeżeli kojarzycie, że w kwietniu zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a nie został on wymieniony - napiszcie o nim w komentarzu.

Polskie komiksy kupicie m.in. w gildia.pl, aros.pl, empik.com, taniaksiazka.pl czy gandalf.com.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze).

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont, Amber

Komentarze

 1. Nic tylko kupować i czytać! Co przy dwójce malutkich dzieci jest niestety niewykonalne więc na razie tylko kupuję i chowam na przyszłość do "kaczorowej" szafy :-D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mógłbym napisać dokładnie słowo w słowo taki sam komentarz :D

   Usuń
  2. U mnie córeczka rok i 4 miesiące a synek 7 dni :-D Myślę ze około 2-3 lata przyjdzie mi czekac :-D

   Usuń
  3. A u mnie synek już 5 lat a drugi prawie 11 miesięcy :) Niby temu pierwszemu powinienem już "wtłaczać" kaczorki, ale jakoś to topornie idzie :D

   Usuń
  4. Moja córeczka na razie wdrażana jest w kaczy świat przez książeczki, pluszaki, ubranka itp :-D + oczywiście podziwia taty kolekcję w szafie

   Usuń
  5. Aaaa, główka pracuje :D

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar