Dwa albumy z Mikim w tym roku - "Miki podróżuje w czasie" i "Szalone przygody"!

Wydawnictwo Egmont zaprezentowało swój katalog z planami wydawniczymi na 2022 rok. Szybka relacja pojawiła się na naszym fanpage'u Centrum Komiksów Disneya, natomiast na blogu dokładnie przeanalizujemy poszczególne zapowiedzi. Dziś - newsy związane z komiksami Disneya, a w kolejnych dniach teksty o innych familijnych seriach. Zaczynamy od serii, o której w ostatnim czasie mieliśmy najmniej informacji, czyli albumach z Mikim wydawanych oryginalnie przez Glénat.

Pod koniec poprzedniego roku Egmont powrócił do disnejowskich albumów Glénatu, czyli ekskluzywnie wydawanych komiksów tworzonych przez twórców z rynku frankofońskiego i w krótkim okresie opublikował trzy albumy - Horrifikland, Miki i kraina Pradawnych oraz Miki i zaginiony ocean. Od tego czasu nie pojawiały się żadne nowe informacje o serii, ale katalog na ten rok rozwiewa wszelkie wątpliwości. Cykl będzie kontynuowany, a w drugim półroczu pojawią się dwa albumy o Mikim, które już zostały zapowiedziane jakiś czas temu i były długo wyczekiwane przez czytelników.

We wrześniu pojawi się Miki podróżuje w czasie, czyli komiks Dab'sa i Petrossiego opowiadający o temporalnych przygodach Mikiego, który nawiązuje do klasycznej francuskiej serii Mickey à travers les siècles. Album jest jednak samodzielnym dziełem. Dab's to francuski twórca znany z serii Nino et Rébecca, natomiast Fabrizio Petrossi od lat tworzy także standardowe komiksy Disneya, jest znany chociażby z  Bitwy o Alamo z serii Pewnego razu w Ameryce i wielu komiksów z Kaczora Donalda.

Ciut dłużej czytelnicy będą musieli poczekać na Miki: Szalone przygody, polską wersję Mickey's Craziest Adventures, W końcu w grudniu po polsku pojawi się ten zwariowany komiks o Mikim i Donaldzie, który zupełnie niestandardowym podejściem do disnejowskich bohaterów, łączącym klasykę z nowoczesnością, podbił serca czytelników w wielu krajach. Za jego stworzenie odpowiedzialni byli Nicolas Keramidas, a także Lewis Trondheim, czyli jedno z najgłośniejszych nazwisk frankofońskiego rynku komiksowego, twórca m.in. Donżona, Ralpha Azhama i Wyspy Burbonów.

Na razie nie są znane ceny komiksów, ponieważ ze względu na bardzo niestabilną sytuację na rynku, Egmont nie potrafi oszacować w takiej perspektywie czasowej cen komiksów. Trudno też powiedzieć, jak będzie wyglądała przyszłość albumów od Glénatu w ofercie Egmontu w kolejnych latach, ponieważ francuskie wydawnictwo ani na chwilę nie zwalnia. W tym roku we Francji z okazji urodzin Sknerusa pojawi się album stworzony przez Chambalaina i Petrossiego, a w międzyczasie Trondheim i Keramidas stworzyli także kontynuację Szalonych przygód - Donald's Happiest Adventures.

Źródło ilustracji: materiały prasowe- Egomnt Polska, Disney Pubslihng Worldwide

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru