Gigant Poleca 236 "Portal czasu" - zapowiedź - powrót Kwantomasa, Sciarrone, Guerrini

26 kwietnia do sprzedaży trafi trzeci w tym roku Gigant Poleca pod tytułem Portal czasu. Już parę dni temu informowaliśmy, że w wydaniu pojawi się m.in. kolejna historia o Kwantomasie, tym razem o jego pojedynku z Sknerusem, ale dziś w końcu możemy podać informacje o zawartości całego wydania. Choć można się przyczepić pewnych rzeczy, to na pewno publikacja zapowiada się intrygująco.
Tom będzie kopią kwietniowego wydania niemieckiego Lustiges Taschenbuch.   

Fani Kwantomasa na pewno są zadowoleni, że po kolejnej przerwie na łamy Giganta powróci ta tworzona przez Marco Gervasio seria o złodzieju dżentelmenów, tym bardziej że w końcu Kwantomas zmierzy się z Sknerusem. Nawiązania nie tylko do słynnego cyklu Rosy gwarantowane. Ale w tomie pojawi się też kilka innych intrygujących historii, wśród których warto wyróżnić m.in. narysowaną przez Guerriniego historię o kolejnym pojedynku Sknerusa i Kwakerfellera czy charakteryzującymi się nowoczesnymi rysunkami komiks Sciarrone, w którym Hyzio, Dyzio i Zyzio znajdą się w środku gry. Wydanie natomiast otworzy całkiem nowa historia Transgaarda i Freccero prawdopodobnie nawiązująca do okładki wydania.

Są też pewne niepozorne historie, które mogą zaskoczyć pozytywnie, choćby komiks z Kwakunią oraz Dziobasem w rolach głównych. Tego typu duet zdarza się bardzo rzadko, a w tym wypadku jest to komiks oparty na pomyśle Isabelli Ragonese, włoskiej aktorki. W tomie pojawi się też komiks o Mikim oraz Goofym, w którym bohaterowie podróżą w czasie, aby spotkać Alberta Einsteina. Za historię odpowiadali Artibani i Perina, więc może z tego wyjść coś ciekawego. Z drugiej strony w Gigancie będzie można znaleźć dwa komiksy Amendoli, którego historie z ostatnich lat są często bardzo, ale to bardzo drętwo narysowane.

Cały czas gorąco polecamy prenumeratę, w ramach której 8 kolejnych tomów jest dostępne za jedyne 88 zł. Przy okazji warto przypomnieć, że wcześniej niż to wynikało z zapowiedzi, do sprzedaży trafił nowy Gigant Poleca Extra zawierający wiele fantastycznych detektywistycznych historii.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. Jak czytam te przykładową stronę z Kwantomasem to zobaczyłem, że wspomina o Kerozynie,a dokładniej Lipenie Kerozynie, który całkiem niedawno pojawił się w komiksie Zaginiona figura z Giganta "Co kryje skarbiec". Pewnie tam też Kerozyn się pojawi.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja tam nawet lubię Amendolę. Tzn. nie jest to mój ulubiony twórca ale jego styl; komiksy dobrze mi się kojarzą, może nawet nie z powodu samej treści.. :')

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka