Włoskie Panini szuka rysowników komiksów Disneya

Włoskie wydawnictwo Panini publikujące tygodnik Topolino nie zamierza spoczywać na laurach i ogłosiło konkurs na nowych rysowników kaczych i mysich komiksów. Aby wziąć w nim udział, trzeba narysować dwie plansze komiksowe, jedną z kaczkami, drugą z myszami, na podstawie udostępnionych na stronie konkursu scenariuszy.

Plansze zgodne z udostępnioną specyfikacją należy przesłać do 15 lipca tego roku. Przesłane rysunki nie mogą zostać nigdzie wcześniej opublikowane, nie mogą być też jakimkolwiek kopiami istniejących prac. W konkursie mogą brać zarówno rysownicy profesjonalni jak i amatorzy, jedynym warunkiem jest ukończenie 18 lat na dzień 30 marca tego roku. Redakcja pisma skontaktuje się z wybranymi osobami do końca listopada.

W żadnym miejscu nie ma informacji, że konkurs dotyczy tylko Włochów, ale ze względu na to, że konkursowe scenariusze, jak i ogólnie większość scenariuszy komiksów publikowanych przez Panini, oryginalnie są w tym języku, znajomość włoskiego choćby w podstawowym stopniu jest konieczna. Wszystkie szczegóły są dostępne na stronie konkursu zarówno na stronie wydawnictwa jak i tygodnika.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca 244 "Amazońska pułapka" - zapowiedź - Cavazzano, Gervasio, Ziche

Gigant Poleca Extra 2023-02 "Wesołego jajka!" - zapowiedź - miliony Sknerusa, Ferraris, Asteriti

MegaGiga 59 "Genialne wynalazki" - zapowiedź - Cavazzano, Carpi, Casty