Czarodzieje i ich dzieje. Tom 1 - przykładowe strony

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont możemy dzisiaj zaprezentować przykładowe strony z pierwszego tomu nowej edycji Czarodziejów i ich dziejów, który pojawi się w sprzedaży już 13 kwietnia, czyli za mniej niż dwa tygodnie. Na Egmont.pl można już w przedsprzedaży kupić wydanie, które będzie liczyło 424 strony, będzie wydane w formacie 13,2 cm na 19,4 cm, w twardej oprawie i na kredowym papierze.

Czarodzieje i ich dzieje, znani też pod oryginalnym tytułem Wizards of Mickey, to rozwijana od prawie dwóch dekad historia fantasy o młodym czarodzieju Mikim i jego magicznych kumplach, która podbiła serca czytelników w wielu krajach. W ramach poszczególnych historii pojawiają się różnorakie motywy znane z literatury fantasy - magiczne stwory, czarodzieje, wiedźmy, nadnaturalne przedmioty - a wszystko to się łączy z humorem znanym z tradycyjnych komiksów Disneya. Do tej pory we Włoszech powstało kilka tysięcy stron komiksów z cyklu, najpierw tworzonych przez Stefano Ambrosio, później przez Matteo Venerusa, ostatnie przygody natomiast napisał Luca Barbieri, 

Niestety polskie wydanie nie zostało dobrze przemyślane, ponieważ w pierwszym tomie znajdzie się pierwszy komiks o czarodziejach - Wizards of Mickey, który niegdyś został wydany w MegaGiga 11, a także pierwsza połowa drugiego komiksu z serii, który premierowo pojawi się po polsku - L'età oscura. Łącznie cały cykl zostanie wydany prawdopodobnie w pięciu tomach. Warto także zwrócić uwagę, że komiks zostanie wydany w mniejszym formacie niż cykl Agenci i detektywi wydawany w ramach Giganta Poleca Extra.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen