Gigant Poleca 236 "Portal czasu" - dziś premiera - powrót Kwantomasa, Sciarrone, Guerrini

Ostatnio redakcja Giganta Poleca zaskakuje czytelników nietypowymi okładkami i podobnie jest w przypadku tomu, który dziś trafił do sprzedaży - Portal czasu. W środku można znaleźć potężną dawkę kaczych i mysich komiksów, w tym wiele ciekawych historii, które na pewno zrekompensują podwyżkę ceny o 1 zł. Wydanie kupicie nie tylko w kioskach, ale też na Egmont.pl.
Tom jest kopią kwietniowego wydania niemieckiego Lustiges Taschenbuch.  

Fani Kwantomasa na pewno są zadowoleni, że po kolejnej przerwie na łamy Giganta powraca ta tworzona przez Marco Gervasio seria o złodzieju dżentelmenów, a na dodatek w końcu Kwantomas zmierzy się z Sknerusem. Nawiązania nie tylko do słynnego cyklu Rosy gwarantowane. Ale w tomie można znaleźć też kilka innych intrygujących historii, wśród których warto wyróżnić m.in. narysowaną przez Guerriniego historię o kolejnym pojedynku Sknerusa i Kwakerfellera czy charakteryzujący się nowoczesnymi rysunkami komiks Sciarrone, w którym Hyzio, Dyzio i Zyzio trafią do gry. Wydanie natomiast otwiera całkiem nowa historia Transgaarda i Freccero nawiązująca do okładki.

Są też pewne niepozorne historie, które z pewnych powodów się wyróżniają, choćby komiks z Kwakunią oraz Dziobasem w rolach głównych. Tego typu duet zdarza się bardzo rzadko, a w tym wypadku jest to komiks oparty na pomyśle Isabelli Ragonese, włoskiej aktorki. Tom zawiera też komiks o Mikim oraz Goofym, w którym bohaterowie podróżą w czasie, aby spotkać Alberta Einsteina. Za historię odpowiadali Artibani i Perina, więc może z tego wyjść coś ciekawego. Z drugiej strony w tomie są dwa komiksy Amendoli, którego historie z ostatnich lat są często nie wyglądają najlepiej.

Kolejny tom serii pojawi się w sprzedaży 9 czerwca i będzie nosił tytuł Niesamowity wynalazek. W ciągu najbliższych dni podamy pełny skład tomu. Natomiast już jutro premierę będzie miał nowy tom kolekcji Barksa z najstarszymi komiksami tego słynnego twórcy. Cały czas gorąco polecamy prenumeratę, w ramach której 8 kolejnych tomów Giganta jest dostępnych za jedyne 88 zł.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)