Dwa tomy "Czarodziejek W.I.T.C.H." w drugim półroczu

W katalogu Egmontu pojawiły się informacje nie tylko o kolejnych tomach kaczo-mysich disnejowskich komiksów, ale także o nowej edycji Czarodziejek W.I.T.C.H.. Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, seria o magicznych dziewczynach będzie wydawana w tym roku co kwartał, co oznacza, że w drugim półroczu pojawią się dwa kolejne tomy.

W sierpniu pojawi się szósty tom edycji w twardej oprawie, który będzie zawierał komiksy kończące trzeci cykl o czarodziejkach, Królestwo Arkhanta. Najprawdopodobniej w tomie pojawią się komiksy oryginalnie opublikowane w Polsce w numerach 63-72 magazynu. Wydanie powinna otwierać Gra pozorów, a kończyć Zbuntowane dusze. Warto przy okazji przypomnieć, że pierwsza połowa trzeciego cyklu pojawi się w piątym tomie, który trafi do sprzedaży 18 maja.

Natomiast w listopadzie premierę będzie miał siódmy tom, w którym znajdą się historie rozpoczynające czwartą linię fabularną, czyli Nową Wyrocznię. Jeżeli plany Egmontu nie zmienią się do tego czasu, to w środku wydania powinno się pojawić sześć komiksów wydanych w Polsce w numerach 73-84 magazynu, czyli rozpoczynając od Procesu, a kończąc na Żadnej nadziei. Podobnie jak w przypadku większości zapowiedzi, nie została podana cena obu albumów.

Każdy tom nowego wydania liczy pomiędzy 300 a 500 stron i jest wydawany w formacie B5, twardej oprawie i na papierze kredowym. Poza komiksami albumy zawierają także ilustracje oraz materiały dodatkowe. Łącznie seria o Will, Irmie, Taranee, Cornelii, oraz Hay Lin składa się z 139 komiksów oryginalnie wydanych pomiędzy 2001 a 2012 rokiem. Przy komiksie stworzonym przez Elisabettę Gnome na zlecenie Disney Publishing Worldwide, pracowało wiele twórców znanych z kaczych i mysich komiksów m.in.  Francesco Artibani, Bruno Enna, Gianluca Paniello, Graziano Barbaro, Paolo Campinoti i Giada Perissinotto.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru