Fantagraphics zapowiada na koniec roku: 75. urodziny Sknerusa, Glénat

Fantagraphics co kilka miesięcy prezentuje kolejne zapowiedzi. Większość tytułowych zapowiedzianych na początek tego roku ogłoszono już w listopadzie i wówczas o tym pisaliśmy, natomiast teraz zapowiedziano kilka komiksów Disneya, które pojawią się na amerykańskim rynku pod koniec tego roku. Warto jednak pamiętać, że nie należy przywiązywać się do dat premier, ponieważ potrafią się one jeszcze wielokrotnie zmienić.

W tym roku świętujemy 75. rocznicę powstawia postaci Sknerusa McKwacza, więc w ofercie Fantagraphics nie mogło zabraknąć tytułów nawiązujących do tego wydarzenia. Wydawnictwo zamierza opublikować dwie publikacje. Pierwsza z nich, zdecydowanie bardziej ekskluzywna, to zapowiedziany na 8 listopada Walt Disney's Uncle Scrooge: The Diamond Jubilee Collection, kosztujący równe 100 dolarów tom, który będzie liczył 384 strony i zostanie wydany w formacie 248 na 327 mm, czyli większym niż A4. W środku znajdą się wybrane najlepsze opowieści Barksa o Sknerusie, w tym The Secret of AtlantisFor Old Dime's Sake, The Giant Robot Robbers i North of the Yukon, a także nawiązuje do klasyków Barksa ilustracje Rosy i Jippesa oraz innych współczesnych twórców.

Bardziej budżetową opcją będzie zapowiedziany na 18 października Walt Disney's Uncle Scrooge & Donald Duck: Bear Mountain Tales, czyli tom zbierający historie dotyczące Niedźwiedziej Góry, lokalizacji z komiksu, w którym zadebiutował Sknerus. W kosztującym 35 dolarów 260-stronicowym tomie znajdą się m.in. oryginalne Christmas on Bear Mountain, Return to Bear Mountain Andersona i Branki, The Richest Duck in the World Dona Rosy, a także Never Say Never Vicara. Biorąc pod uwagę, że na okładce jest nazwisko Giorgio Cavazzano, można się spodziewać, że w tomie pojawi się też Another Christmas on Bear Mountain.

Fantagraphics kontynuuje też kolekcję z komiksami Barksa. 27 września ma się pojawić Walt Disney's Donald Duck: Duck Luck, czyli 27. chronlogicznie tom kolekcji, w którym znajdzie się kolejna porcja historii Barksa z Donaldem z początku lat 60. w większości składająca się z ten-pagerów znanych z Walt Disney's Comics and Stories. W tomie pojawi się tytułowe Duck Luck, ale też historie z Daisy w roli głównej, a także młodsze o wiele dekad historie o Młodych Skautach narysowane przez Jippesa. Cena okładkowa 200-stronicowego tomu to 35 dolarów.

Na 6 grudnia Fantagraphics zapowiada Donald's Happiest Adventures, czyli jeden z francuskich komiksów wydanych przez Glénat. Jest to kontynuacja Mickey's Craziest Adventures, który swego czasu został wydany w USA przez IDW. Oba komiksy stworzył duet, który jest znany z wielu doskonałych albumów, czyli Lewis Trondheim i Nicolas Keramidas. 48-stronicowy album pojawi się w formacie zbliżonym do A4 i cenie okładkowej 16,99 $.

Nie zabraknie też pakietów zawierających wcześniejsze tomy kolekcji. Na 27 września zapowiedziano pakiet zawierający dwa tomy kolekcji Barksa o Donaldzie - Walt Disney's Donald Duck Gift Box Set: Christmas in Duckburg & Under the Polar Ice. Mowa oczywiście o 21. i 23. tomie kolekcji zgodnie z kolejnością chronologiczną. Natomiast 6 września mają pojawić się pakiety zawierające tomy 13-14 oraz 15-16 kolekcji Disney Masters, czyli kolejno wydania poświęcone komiksom Murry'ego i Fallberga, Kinneya i Hubbarda, Murry'ego oraz Bottaro. Nie zapowiedziano na razie kolejnych tomów Disney Masters, ponieważ problemy z papierem są na całym świecie i także przez to część wydań zapowiedzianych wcześniej jest opóźniona.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Fantagraphics 

Komentarze

 1. Oj tego Glenata z Donaldem to bym chcial 🥰

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie by było gdyby Egmont zrobił dodruk Życia i Czasów Sknerusa McKwacza na jego 75 urodziny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież można kupić to w ramach 10-tomowej kolekcji Dona Rosy :-)

   Usuń
  2. Tak, ale w Życiu i Czasach Sknerusa McKwacza są różne dodatki i wszystko zebrane w jeden tom.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela