Kaczogród Carla Barksa 16 (1) "Pierścień mumii" - dziś premiera

Najstarsze komiksy Carla Barksa zawitały do polskich czytelników! Dziś do sprzedaży trafił Kaczogród. Carl Barks - Pierścień mumii i inne historie z lat 1942-1944, czyli chronologicznie pierwszy tom całej kolekcji. Wydanie zawiera wiele najwcześniejszych historii Barksa, w tym pierwszy i najdłuższy komiks z kaczkami, jaki kiedykolwiek współtworzył. Pełne informacje o kolekcji znajdziecie w tym tekście, a album jest już dostępny z rabatem na Egmont.pl.   

Publikacja jest prawdziwą gratką, ponieważ po raz pierwszy po polsku w tak szerokim zakresie można zapoznać się z najwcześniejszymi kaczymi tworami Barksa. Wśród nich znajduje się najdłuższa historia nad którą kiedykolwiek pracował Barks, czyli 64-stronicowe Złoto piratów, a także dwie inne dłuższe historie - tytułowy Pierścień mumii, pierwszy komiks napisany przez Barksa, który można nazwać historią przygodową, a także Była sobie małpa. Nie brakuje też pierwszego ten-pagera Barksa, wydanej ostatnio po polsku w KD historii Kaczki i kruki, ale też pierwszego komiksu z sąsiadem Jonesem - Po sąsiedzku (i komiksu z protoplastą Jonesa - Skutki dobrych uczynków). W tomie nie brakuje też dodatków, w tym obrazów, jak i artykułów poświęconych wczesnemu okresowi kariery Barksa.

Przykładowe strony z publikacji są dostępne tutaj. Natomiast informacje o wszystkich tegorocznych tomach są dostępne tu. Kolejny tom kolekcji pojawi się w lipcu i będzie to Ogromna maszyna, w którym znajdzie się spora dawka historii z końca lat 50., w tym ponowny pojedynek pomiędzy Sknerusem i Forsantem. W tym roku Egmont zamierza na zmianę wydawać tomy z najstarszymi komiksami Barksa, a także tymi pochodzącymi z przełomu lat 50. i 60.


XVI TOM - Pierścień mumii i inne historie z lat 1942-1944
Liczba stron: 248, Stron komiksów: 226 (w tym 136 premierowe)

 

Źródło ilustracji: Disney Publishing Worldwide, materiały prasowe - Egmont Polska

 

Komentarze

 1. Sporo ten pagerow z KD z lat 90. Ale bardzo lubię te "reprinty". To taki powrót do przeszłości, beztroskich lat dziecięcych- dawnych wspomnień czar :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sporo? To popatrz na skład kolejnego tomu z lat 40., tam tego jest naaaaaprawdę dużo.

   Usuń
  2. Też zaskoczenie. Przecież w latach 90 XX w. wydano w ramach KD pewnie z 80% twórczości Barksa. Zawsze muszą być jakieś reprinty w takiej kolekcji zbiorczej.

   Chociaż myślałem, że tych najstarszych Komiksów Barksa wydano u nas mniej.

   Usuń
  3. "Przecież w latach 90 XX w. wydano w ramach KD pewnie z 80% twórczości Barksa" -> 80% ten-pagerów, jeżeli już coś i to pewnie odliczając lata 60.. W przypadku dłuższych i krótszych komiksów już tak różowo nie było (zresztą to widać po ostatnim tomie z końcówki lat 50., gdzie większość krótkich historii o Diodaku, Babci Kaczce czy Daisy to reprinty, ale po XXI wieku).

   Usuń
  4. Ja dubli nie lubię. Wolałbym by to podzielono i wydano tylko premiery. Ale zbieram jak ten głupi a w zamian Egmont drukuje kolejne duble z lat 90-tych.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar