"Czarodzieje i ich dzieje" w niższej cenie!

Wczoraj informowaliśmy, że pierwszy tom Czarodziejów i ich dziejów pojawi się później i w większym formacie niż pierwotnie zakładano. Teraz mamy dla was kolejną dobrą wiadomość, komiks, choć nie została zmieniona liczba stron, będzie nosił cenę okładkową nie 99,99 zł, ale 79,99 zł, czyli o 20 złotych mniejszą. Co oznacza, że po rabatach będzie można kupić go w okolicach 50-60 złotych. Już dziś kupicie go w takiej cenie na Egmont.pl.

Podsumowując wszystkie informacje z poprzednich dni. Pierwszy tom nowej edycji włoskiej serii fantasy o Mikim i jego kumplach ukaże się 13 kwietnia, będzie wydany w formacie 13,2 cm na 19,4 cm, w twardej oprawie, na kredowym papierze i będzie liczył 424 strony.  W albumie znajdzie się pierwszy komiks o czarodziejach - Wizards of Mickey, który niegdyś został wydany w MegaGiga 11, a także pierwsza połowa drugiego komiksu z serii, który nigdy nie został wydany w Polsce - L'età oscura. Łącznie cały cykl zostanie wydany prawdopodobnie w pięciu tomach.

 


Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Jak bedzie z rabatem -35% za okolo 52zl to chyba sie skusze jednak i kupię. Szkoda tylko ze rozmiar nadal za maly

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobra zmiana. Ta i ta wcześniejsza .

  OdpowiedzUsuń
 3. A co z gigantami extra? Czy ukaże się coś w pierwszym kwartale? Ma być ich 6 w tym roku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ma być ich 6 w tym roku.

   Usuń
  2. W pierwszym kwartale 2022r. nie jest planowany żaden gigant poleca extra.

   Usuń
 4. Z FB:
  Drodzy fani komiksów!
  W związku z dynamiczną sytuacją na rynku drukarskim niektóre nasze tytuły ukażą się w innych terminach niż to pierwotnie podaliśmy do wiadomości.
  Tytuły przeniesione z lutego na marzec:
  - Papieże w historii – Pius VII – nowa data 23.03.2022
  - Pozytywka, tom 3. Tajemnice przeszłości – nowa data 23.03.2022
  - Turbogalop, tom 1 – nowa data 23.03.2022
  W marcu nowe daty otrzymują:
  - Książęta i Demony, tom 1. Książę Gwiazd – nowa data 23.03.2022
  - Marvel Classic. Punisher, tom 2 – nowa data: 23.03.2022
  Tytuły przeniesione z marca na kwiecień:
  - Emma i Wioletta, tom 2, Pierwsze wątpliwości
  - Lucky Luke/Kid Lucky, tom 2. Niebezpieczne lasso
  - Czarodzieje i ich dzieje, tom 1
  Przy okazji mamy też dobrą wiadomość! Album „Czarodzieje i ich dzieje” będzie miał obniżoną cenę, z 99,99 zł na 79,99 zł.

  OdpowiedzUsuń
 5. Można było też zrezygnować z twardej oprawy aby jeszcze zbić cenę, tym bardziej że malutkie formaty w twardej nie czyta się komfortowo, jednak krok jak najbardziej w dobrą stronę i teraz warto się zastanowić nad zakupem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak uważam, niepotrzebny koszt - rozumiem w przypadku dużego albumu jak kolekcja Barksa, ale nie takiego formatu!

   Usuń
  2. Papier też nie musi być kredowy. Ale już taki mają standart obecnie. Jakość faktycznie lepsza, koszt dla wydawcy niewiele większy a można od kupującego wyciągnąć dużo więcej niż za wydanie w miękkich okładkach.

   Usuń
 6. Takie zmiany to lubię, zamówione :). Jeszcze tylko jedna malusia prośba do Radka. Musisz mieć tam siłę przebicia. Sprawa jest taka - niech dadzą wreszcie możliwość edytowania zamówień. Jeżeli np. Czarodzieje wychodzą w kwietniu a po drodze ukaże się coś jeszcze, żeby była możliwość dodania tego do zamówienia. Szkoda płacić dodatkowo za wysyłkę. Very bardzo prosim.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, myślę że o takich sprawach nawet sam pan Tomasz Egmont ;) nie decyduje. Co innego nadać sugestię co wydać a co innego zmienić sposób wysyłki. Zresztą myślę że gdyby Radek miał decydować co nieco zmieniłby w tym wydaniu.

   Usuń
 7. Ja tam nie narzekam na format. Dobrze że chociaż trochę powiększyli względem zwykłego giganta. Gdyby wydali to w formacie Carla Barksa to dopiero byłby hejt (wydawać trzyrzędówki w takim formacie?). Ocenimy jak wyjdzie, a na razie styl przypomina mi takie średniowieczne księgi.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dalej nie kupię. Znaczy jakbym nie miał tego Mega Giga 11 to pewnie bym brał. Ale płacić 50 zł za mały komiks z zaledwie 100 stronami premierowymi, to podziękuję.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar