Egmont w czerwcu: Garfield, Usagi, Sami i Lucky Luke [Komiksy dla wszystkich]

Tuż przed Wielkanocą Egmont zdradził, co pojawi się w ofercie wydawnictwa w ostatnim miesiącu tego półrocza. ale to jest zaledwie przystawka przed tym, co nastąpi za parę dni. Tomasz Kołodziejczak, szef komiksowego działu Egmontu, potwierdził, że już w przyszłym tygodniu pojawi się katalog z planami na cały rok. Nie oznacza to, że należy pominąć czerwcowe zapowiedzi, bo choć wyjątkowo nie ma w nich żadnych komiksów Disneya, to nie brakuje ciekawych tytułów.

15 czerwca powróci słynny rudy kot, czyli Garfield. 12. tom Tłustego kociego trójpaka będzie zbierał paski komiksowe serii Jima Davisa stworzone pomiędzy 14 grudnia 1997 a 11 września 1999 roku. Oryginalnie powstało już materiału na 25 tomów zbiorczych tomów, więc pewnie jeszcze długo w ofercie Egmontu będą pojawiać się kolejne wydania z zabawnymi przygodami miłośnika lazanii.

Tego samego dnia pojawi się jedna z nowych serii zapowiedzianych w samplerach, które zostały w międzyczasie udostępnione. Lulu i Nelson to nowy komiks Aurélie Neyret, rysowniczki znanej ze znakomitej serii Pamiętniki Wisienki, a za scenariusz odpowiedzialny jest duet Charlotte Girard i Jean-Marie Omont. Pierwszy album cyklu o dziewczynce, która darzy ogromną miłością lwy, to Kierunek Afryka, a jego cena okładkowa to 44,99 zł. Na razie we Francji pojawiły się 2 tomy.

W połowie czerwca zostanie wydany album, który został także wcześniej zapowiedziany, ale w ramach infografiki obejmującej serię Lucky Luke. Mowa o 74. tomie cyklu o samotnym kowboju - Lucky Luke kontra Pinkerton. Za jego stworzenie odpowiedzialni byli Daniel Pennac, Tonino Benacquiste i Achdé, czyli obecny rysownik Luke'a, a opowiada on o spotkaniu Luke'a z  słynną agencją Pinkertona.

W czerwcu ukaże się też kolejny album Pozytywki, czyli przygodowego cyklu z wątkami fantasy Carbone'a i Gijé opowiadającego o ośmioletniej dziewczynce będącej obrończynią magicznej krainy. W czwartym tomie, Zagadkowe zniknięcie, bohaterka podejmuję problem tajemniczego klucza i w ten sposób łamie jedno z pandoriańskich praw. Ostatnio we Francji ukazał się piąty album serii

Zapowiedziano także dwie kolejne publikacje z serii Smerfy i świat emocji, komiksu pomagającego najmłodszym czytelnikom przełamywać wszelkiego rodzaju lęki i problemy. W czerwcu mają się pojawić 8. i 9. tom - Smerf, który śmiecił i Smerf, który stracił przyjaciela. Każdy album poza historią komiksową zawiera też rady dla rodziców. Serię napisali Falzar i Thierry Culliford, natomiast autorem rysunków jest Antonello Dalena.

W bardzo szybkim tempie Egmont wydaje dwie serie, które zadebiutowały na początku tego roku. Już 29 czerwca ma się pojawić trzeci tom Samych - Klan Rekina. Seria autorstwa Fabiena Vehlmanna i Bruna Gazzottiego to fantastyczno-przygodowy komiks w klimatach postapo opowiadający o pięciorgu dzieci, które nagle znalazły się w całkowicie opuszczonym świecie. Seria zdobyła wiele nagród i powinna zainteresować nie tylko najmłodszych czytelników.

Tego samego dnia premierę będzie miał trzeci tom Emmy i Wioletty - Kiedy mija zachwyt. W tym wypadku seria podejmuje bardziej obyczajowe klimaty i opowiada o dwóch siostrach, które kochają taniec, choć każda na inny sposób. Za komiks, który na razie składa się z 6 albumów, odpowiadają Jérôme Hamon (znany w Polsce m.in. z serii Green Class) oraz Lena Sayaphoum, a recenzję pierwszego albumu znajdziecie na blogu.

Pod koniec czerwca Egmont zamierza także wydać piąty album serii składającej się z  humorystycznych gagów z udziałem młodych kandydatów na herosów i bogów starożytnej Grecji. Mali Bogowie - Z wizytą w piekle dostarczy kolejne kilkadziesiąt zabawnych perypetii, które tworzą Christophe Cazenove i Philippe Larbier.

Po ciut dłuższej przerwie powróci natomiast Fibi i jednorożec, seria pasków komiksowych o dziewczynce i jednorożcu autorstwa Dany Simpson. Tytuł siódmego tomu to Czapki z głów! i będzie się on składał z komiksów wydanych pod koniec 2015 roku, więc nie zabraknie w nich motywów związanych z Halloween, a także szkolnymi problemami.

Pod koniec czerwca pojawi się ponownie też Usagi Yojimbo Saga, czyli seria o króliku-roninie autorstwa Stana Sakai przeznaczona do ciut starszych czytelników. Dziewiąty tom jest jednocześnie ostatnim tomem Sagi i zbiera dwa ostatnie albumy oryginalnie wydane przez Dark Horse, czyli Tajemnice i Ukryci. Kolejne przygody można poznawać w ramach kolorowych albumów oryginalnie publikowanych przez IDW, które też już są wydawane po polsku. Niestety w polskim wydaniu Sagi zabraknie crossoverów pomiędzy Usagim a Wojowniczymi Żółwiami Ninja, które znalazły się w oryginalnym wydaniu, przez to tom będzie liczył zaledwie 396 stron i kosztował 69,99 zł.

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na Egmont.pl.

Źródło ilustracji: materialy prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. Całkiem przyzwoity miesiąc, Garfield, Luke i Usagi cieszą najbardziej :) Dawno nie było Glenatu zadnego i nadal czekam na Idefiksa.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka