MegaGiga 57 "Wielka wyprawa" - zapowiedź - Cimino, Cavazzano, Ferraris

Równo dwa miesiące temu prezentowaliśmy okładkę, spis treści i przykładowe strony z pierwszego tegorocznego MegaGiga - Wielka wyprawa, który ma pojawić się w sprzedaży 2 czerwca. Dziś w końcu możemy podać dokładne informacje, jakie komiksy pojawią się w tomie poświęconym górskim wspinaczkom. Jak zwykle będzie to ponad pół tysiącastron komiksów z kaczymi i mysimi historiami, wielkich zaskoczeń brak, ale coś ciekawego zawsze można znaleźć.
Wydanie zostało oparte na niemieckim 106. Lustiges Taschenuch Spezial.  

Tom wygląda bardzo podobnie jak wiele MegaGiga i Mamutów z ostatniego okresu - wiele krótszych historii oraz mieszanka współczesności z klasyką. W szczególności wyróżniają się historie, które są już znane polskim czytelnikom, jak Kołacz po góralsku Sistiego i Molinari, warto wspomnieć, że ten 34-stronicowy komiks jest też najdłuższą opowieścią w tomie, Ptaki, które leczą Cimino i Facciniego lub też Robota dla prezydenta, czyli historia o Mikim i górze Rushmore narysowana przez Cavazzano.

O wielu historiach ciężko cokolwiek napisać, ponieważ zostały przez Egmont wręcz wyrwane z niebytu, chociażby tacy Zapaleni filateliści Bordiniego, to historia z 1998 roku, która do tej pory nigdzie nie została wydana poza granicami Włoch. Czy może to być jakaś nieznana perełka? Raczej nie. Pewnym pozytywnym zaskoczeniem może być Wojna mineralna napisana przez Pezzina, ponieważ był to jeden z ostatnich komiksów Disneya napisanych przez tego słynnego włoskiego scenarzystę kojarzonego głównie z klasycznych historii rysowanych przez De Vitą i Cavazzano. Był, bo ostatnio Pezzin powrócił z kolejnymi historiami z serii Le Tops stories.

Warto pamiętać, że MegaGiga to niejedyna seria z włoskimi komiksami Disneya wydawana w Polsce. Pod koniec marca pojawił się kolejny tom Giganta Poleca Extra wypełniony wieloma rewelacyjnymi historiami, a już jutro premierę będzie miał nowy Gigant Poleca, gdzie znajdzie się m.in. kolejny komiks o Kwantomasie.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. 217 stron reprintów, niby standarty od dłuższego czasu jeśli chodzi o Megagiga (oraz Mamuta) ale skoro muszą reprintować nawet 1-stronicówki to nie jest najlepiej z tą serią...

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela