Kaczogród Carla Barksa 16 "Pierścień mumii" - przykładowe strony

Pod koniec miesiąca, dokładnie 27 kwietnia, do sprzedaży trafi nowy tom kolekcji Carla Barksa. Tom Pierścień mumii i inne historie z lat 1942-1944 będzie zawierał pierwsze komiksy disnejowskie stworzone przez Barksa. Dzięki uprzejmości wydawnictwa już dziś możemy zaprezentować przykładowe strony z tej 248-stronicowej publikacji, którą możecie zamawiać na Egmont.pl.

 

Publikacja będzie prawdziwą gratką, ponieważ po raz pierwszy po polsku w tak szerokim zakresie pojawią się najstarsze komiksy Barksa. Wśród nich znajdzie się najdłuższa historia nad którą kiedykolwiek pracował Barks, czyli 64-stronicowe Złoto piratów, a także dwie inne dłuższe historie - tytułowy Pierścień mumii, pierwszy komiks napisany przez Barksa, który można nazwać historią przygodową, a także Była sobie małpa. Nie zabraknie też pierwszego ten-pagera Barksa, wydanej ostatnio po polsku w KD historii Kaczki i kruki, ale też pierwszego komiksu z sąsiadem Jonesem - Good Neighbors (i komiksu z protoplastą Jonesa - Good Deeds). Tradycyjnie pojawią się także dodatki, w tym dodatkowe ilustracje. 

Pełne informacje o całej trzydziestotomowej kolekcji znajdziecie w tym tekście. Przy okazji przypominamy, że na ten rok są planowane 4 tomy kolekcji Barksa. Ostatnio publikowaliśmy także plansze z pierwszego tomu Czarodziejów i ich dziejów, który wyjdzie już w przyszłym tygodniu.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska  

Komentarze

  1. Szkoda, że nie będzie komiksu ,,Pluto Saves the Ship "

    OdpowiedzUsuń
  2. Czekamy! Jednak najbardziej za kolejnymi gigantami ekstra!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru