Gigant Poleca 237 "Niesamowity wynalazek" - zapowiedź - Gervasio, Nucci, Artibani

W tym tygodniu do sprzedaży trafił nowy tom Giganta Poleca. Egmont nie zwalnia tempa i kolejny, już 237. tom serii pojawi się już 9 czerwca i będzie nosił tytuł Niesamowity wynalazek. W środku na czytelników czeka kolejna solidna porcja komiksów, w tym co najmniej kilka ciekawych historii.
Tom będzie kopią majowego wydania niemieckiego Lustiges Taschenbuch.   

Marco Gervasio, który parę lat temu zasłynął tworząc serię Zdumiewający Kwantomas, w ostatnim czasie stał się głównym scenarzystą historii o Superkwęku wydawanych we włoskim Topolino, czego polscy czytelnicy mogli doświadczyć w ubiegłym roku czytając Nowy wspaniały park, natomiast już w kolejnym Gigancie pojawi się kolejny długi komiks o Superkwęku napisany przez Gervasio. Niestety ze względu na to, że u nas nie są przedrukowane wszystkie komiksy, pewne linie fabularne występujące w komiksach Gervasio mogą nie zostać pokazane w całości.

Jednak komiks o Superkwęku nie jest jedyną ciekawie prezentującą się historią w tomie, ponieważ wyróżniają się pozytywnie też dwa komiksy narysowane przez Intiniego - jeden, otwierający tom, z Sknerusem w roli głównej do scenariusza Francesco Artibaniego, drugi z rzadko pojawiającym się Megajonkiem w roli głównej napisany przez Marco Nucciego. Zarówno Intini, Artibani i Nucci to klasowi twórcy, więc można spodziewać się dobrych komiksów. Trochę słabiej tym razem wygląda oferta mysich historii, ale być może krótkim komiksem o Goofym zaskoczy powracający po prawie dwóch dekadach do disnejowskiego uniwersum Rudy Salvagnini.

Cały czas gorąco polecamy prenumeratę, w ramach której 8 kolejnych tomów jest dostępne za jedyne 88 zł. W następnym tygodniach wyjątkowo nie pojawi się wiele komiksów Disneya, w maju jedynym tytułem z kaczkami będzie Kaczor Donald, ale parę dni przed premierą czerwcowego Giganta pojawi się nowy MegaGiga, którego skład także znajdziecie na blogu.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska
 

Komentarze

 1. Znowu ładna okładka, przypomina mi trochę te z pierwszych gigantów poleca. Nie mogę się doczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Strasznie fajna ta okładka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przygody Mikiego w Gigancie - #nikogo :)
  I to jest wada tego rozwiązania - zamiast 6 Wydań Specjalnych to ja bym poprosił 12 Gigantów w roku, jak bozia przykazała, żeby nie tracić wielowątkowych serii. Albo niech zlikwidują wreszcie te koszmarne Mega Giga i Mamuta z samymi dublami. Czemu Egmont Polska tak nas katuje tymi zbiorkami bez sensu? Przecież każdy prawdziwy kaczkofan ma te 236 + 56 polskich Gigantów na swoich półkach. :)

  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.18172-8/15732206_1690323730993097_130542023538287262_o.jpg?_nc_cat=106&ccb=1-5&_nc_sid=cdbe9c&_nc_ohc=H8VjRmON_DgAX8KF1hd&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=00_AT_K2n6EY0MMDrA2emZbnP6tzVZXNrfG1tCjFPTEkKmBag&oe=62962023

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela