"Kaczogród Carla Barksa" cały czas raz na kwartał, lecz drożej

Wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazywały, że w drugim półroczu pojawią się dwa tomy serii Kaczogród. Carl Barks - jeden z komiksami z przełomu lat 50. i 60., a jeden z wczesnymi historiami - i zostało to potwierdzone w katalogu Egmontu. Widać, że seria cały czas świetnie się sprzedaje, ponieważ tempo 4 tomy na rok cały czas zostaje utrzymane, choć niestety na fanów czeka podwyżka ceny. Jednak co dziś nie drożeje?

W katalogu Egmontu na 2022 rok większość zapowiedzi na drugie półrocze pojawiła się bez podanej ceny, ale zapowiedziany na lipiec tom Ogromna maszyna i inne historie z lat 1959–1960 jest jednym z nielicznych wyjątków. W katalogu podano, że będzie on kosztował 79,99 zł, czyli dychę więcej niż wcześniejsze tomy. Nie jest aż tak źle biorąc pod uwagę, że ceny niektórych komiksów zdrożały nawet o kilkadziesiąt procent.

Trzeba jednak przyznać, że 17. wydany przez Egmont tom kolekcji, a 20. wg chronologicznej kolejności, będzie dość specyficznym wydaniem, ponieważ zawiera historie z okresu, kiedy Barks poza tworzeniem komiksów z Sknerusem czy Donaldem, regularnie rysował komiksy z innymi bohaterami. W tomie pojawią się jedynie dwie długie historie z Sknerusem, w tym The Money Champ o kolejnym pojedynku z Granitem Forsantem, zaledwie pięć ten-pagerów z Donaldem. Natomiast dużą część tomu będą stanowić krótkie historie. Część z nich jest naprawdę dobra, jak chociażby komiksy z Diodakiem pisane przez samego Barksa, ale spora część opowieści o Babci Kaczce (scen. Vic Lockman) czy historii z cyklu Z pamiętnika Daisy (scen. Bob Gregory), to bardziej ciekawostki historyczne pokazujące trochę inne części Kaczogrodu.

Zupełnie czymś innym jest zapowiedziany na październik album Stworki z bagien i inne historie z lat 1944–1945.  18. tom kolekcji wydany przez Egmont, a 2. tom chronologicznie, zabiera czytelników w zupełnie inną epokę, czyli w początki kariery Barksa. Najbardziej powinien przypodobać się fanom klasycznych ten-pagerów, zabawnych 10-stronicowych komiksów z Donaldem, które najczęściej były po polsku wydane w Kaczorze Donaldzie w latach 90., ponieważ znajdzie się ich rekordowa ilość, aż 18, w tym m.in. Three Dirty Little Ducks czy Kaczor z guzem na głowie, ale nie zabraknie też długich opowieści, jak tytułowej historii, gdzie kaczki spotkają z Bagniakami oraz zabierającej w strony Jukonu, Frozen Gold. Interesującą ciekawostką zawartą w tomie będzie Dziewczyna w czerwonym kapeluszu, czyli jedyny komiks Barksa o Mikim.

Więcej o zawartości obu tomów przeczytacie w osobnym artykule, natomiast tutaj znajdziecie listę tomów całej kolekcji Carla Barksa. Kaczogród. Carl Barks to seria składająca się z 30 tomów poświęconych najsłynniejszemu autorowi kaczych historii, twórcy takich postaci jak Sknerus, Goguś, Diodak, Magika De Czar czy Granit Frosant. Albumy się ukazują po polsku niechronologicznie, ale komiksy Barksa można czytać w dowolnej kolejności. Na razie zostało wydanych 18 albumów, a jeżeli zostanie utrzymane obecne tempo, cała seria zostanie wydana do końca 2025.

Źródło ilustracji: Disney Publishing Worldwide, materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Piękny dzień pełen świetnych zapowiedzi! Oczywiście "biere" wszystko: Barks, Czarodzieje i Glenat!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czyli i tak w Polsce bardzo drogie komiksy będą jeszcze droższe... Kiepsko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jestem zapisany na pewnej stronie gdzie wypełnia się ankiety za punkty. 5-10 minut dziennie i co miesiąc mam za to bon do empiku na 20zł. Kaczogród zawsze mam taniej o 20-40 zł. Jeszcze parę groszy można urwać z cashbackiem. Gdyby ktoś chciał adresy stron niech da znać.

   Usuń
  2. Co to za strona? Bon na 20zl brzmi naprawdę ciekawie, chętnie poznam ten adres

   Usuń
  3. Odezwij się na jak0074@interia.pl to podeślę Ci link.

   Usuń
  4. ludzie szanujcie się. Nawet jeśli by to było 5 minut dziennie to jest 150 minut miesięcznie 2,5 godziny za 20zł? Dramat.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar