Clifton, Światła Północy, Kid Lucky, Emma i Wioletta - przykładowe strony [Komiksy dla wszystkich]

Jutro do sprzedaży trafi pierwszy tom Czarodziejów i ich dziejów, z którego przykładowe plansze znajdziecie tutaj, natomiast zdjęcia wydania pojawią się już wkrótce na blogu (pierwsze znajdziecie tu). Jednak nie zabraknie też ciekawych serii niedisnejowskich, w tym zarówno klasyki jak i najnowszych cykli. Wszystkie kupicie z rabatem 30% na Egmont.pl, a komiksy już zmierzają do księgarń. 

W końcu swoją premierę ma najpewniej ostatni tom Cliftona. Szóste zgodnie z kolejnością wydania przez Egmont, a trzecie chronologicznie wydanie zbiorcze zawiera albumy Tydzień do śmierci, A tu… kier!, Pantera dla pułkownika i Morderczy weekend. Zostały one oryginalnie stworzone przez Boba De Groota i Turka. Niestety w tym wypadku wydanie jest droższe niż poprzednie, cena okładkowa 200-stronicowego tomu to 119,99 zł. W związku z prawdopodobnym końcem wydawania serii Egmont przygotował krótki przewodnik po serii.

Na polski rynek powraca także skandynawska seria fantasy Światła Północy. Cykl stworzony przez Malin Falch opowiada o krainie Jotundale, w której mieszkają przyjazne trolle i nieprzyjaźni ludzie, ale wszystko się zmienia, gdy trafia tam pochodząca z naszego świata Sonja. Siostry wojny to trzeci tom serii, który liczy aż 184 strony, ale przez to jego cena okładka jest wyższa niż poprzednich, bo wyniesie 49,99 zł. Na blogu znajdziecie recenzję pierwszego tomu cyklu

Do księgarń trafia też czwarty tom Czaroliny - Zmora. W kolejnym albumie serii Sylvii Douyé i Paoli Antisty, opowiadającej o świecie pełnym magicznym zwierząt, tytułowa bohaterka musi mierzyć się z kolejnymi trudnościami, która napotyka podczas kursu fantastykologii. Po polsku album pojawia się ledwie pół roku po oryginalnej premierze, jednak jego cena okładkowa jest o 5 zł wyższa niż poprzednich. Recenzja dwóch pierwszych tomów jest dostępna na blogu.

Premierę ma też drugi tom Kid Lucky'ego - Niebezpieczne lasso. Przygody o młodym Lucky Luke'u pisze i rysuje Achdé, czyli obecny rysownik głównej serii. Seria doczekała się we Francji już pięciu tomów, a na podstawie ostatnio opublikowanych przez Egmont samplerów wynika, że kolejny album w Polsce pojawi się już w sierpniu.

Premierę w tym tygodniu też ma drugi tom Emmy i Wioletty - Pierwsze wątpliwości. Cykl opowiada o dwóch siostrach, które zostać przyjęte do najbardziej prestiżowej szkoły tańca, a jego twórcami są Jérôme Hamon oraz Lena Sayaphoum. Jak się jednak okazuje - nie każdej z sióstr jest pisana ta sama droga. Bardzo pozytywną recenzję pierwszego tomu znajdziecie na blogu.

Do sprzedaży trafia też drugi tom innej serii, która zadebiutowała w ostatnim czasie, czyli Louca - Twarzą w twarz. Humorystyczny cykl z elementami fantasy opowiada o fajtłapowatym nastolatku, który dzięki nowemu kumplowi, duchowi Nathanowi, zostaje świetnym piłkarzem. Autorem serii jest Bruno Dequier, który współpracował m.in. z Illumination. Na blogu znajdziecie recenzję pierwszego tomu cyklu.

Informacje o wszystkich tytułach Egmontu znajdziecie na Egmont.pl.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka