Wanted Lucky Luke, Sixtine, Cedryk i Frnck - przykładowe strony [Komiksy dla wszystkich]

Egmont nie zwalnia tempa i pod koniec kwietnia prezentuje kolejną sporą dawkę nowości. Wśród nich znajdziecie nowy tom kolekcji Barksa, ale to tylko jeden z wielu ciekawych tytułów. Dzięki uprzejmości Egmontu możemy zaprezentować przykładowe strony z wybranych wydań, a wszystkie komiks wydawnictwa kupicie na Egmont.pl,

Dla wielu czytelników pewnie najciekawszą nowością jest Wanted Lucky Luke, sequel wydanego w 2018 roku komiksu Człowiek, który zabił Lucky Luke'a, czyli reinterpretacji klasycznej serii o samotnym kowboju niezwykle ciepło przyjętej przez fanów. Za komiks ponownie odpowiada Matthieu Bonhomme, a 64-stronicowy album w twardej oprawie kosztuje 49,99 zł.  Co istotne, w maju pojawi się dodruk pierwszej części. 

Całkowicie nowym tytułem jest natomiast Sixtine  Składająca się na razie z trzech albumów seria Frédérica Maupomé i Aude Soleilhac opowiada o dziewczynie, która po zniknięciu ojca żyje z matką oraz bandą duchów piratów, a na dodatek bohaterka wkręca się w wielką aferę. Złoto Azteków to album liczący 80 stron, który został wydany twardej oprawie, w formacie A4 i w cenie okładkowej 49,99 zł. Kolejne tomy pojawią się w sprzedaży w lipcu i w listopadzie.

W ofercie Egmontu debiutuje także Cedryk, klasyczna seria o zabawnych perypetiach kilkuletniego chłopca i jego zwariowanej rodziny stworzona przez Raoula Cauvina i Laudeca. Jednak w tym wypadku jest to komiks już mający sporo lat na karku, który już niegdyś był w części wydany przez Twój Komiks. Podobnie jak Ptyś i Bill, seria nie będzie wydawana chronologicznie, Ciepło, cieplej... zimno! można znaleźć albumy 4-6, czyli Tata umie wszystko, Co za mucha go ugryzła?! i tytułowy album. Podobnie jak inne komiksy z linii Komiksy są super, tom liczy 144 strony, wydany jest w formacie B5 i atrakcyjnej cenie okładkowej 39,99 zł. 

Do sprzedaży trafił też drugi tom z serii Frnck - Chrzest ognia. Cykl opowiada o nastoletnim sierocie, który trafia do prehistorii i musi tam przeżyć nie posiadając współczesnych wynalazków. Tematem przewodnim drugiego tomu jest ogień, który przeraża nie tylko jaskiniowców. Autorami komiksu są Olivier Bocquet i Brice Cossu, a cykl na razie składa się z 7 albumów, z których 3. pojawi się po polsku we wrześniu.

Na półki księgarń zawitał także czwarty tom Małych Bogów - Komedia Posejdona. Cykl Cazenove'a i Labriera skupia się na krótkich humorystycznych gagach, które przedstawiają przygody młodych kandydatów na herosów i bogów starożytnej Grecji. Oryginalnie seria jest drukowana m.in. w tygodniku Le Journal de Mickey. Kolejne albumy po polsku pojawią się w czerwcu i listopadzie.

Egmont kontynuuje także wydawanie zagranicznych edycji serii Kajko i Kokosz. Tym razem przyszedł czas na język włoski, a w tym języku zaprezentowano klasyczny album Janusza Christy serii o dzielnych wojach - Cudowny lek. Włoski albumu to Il rimedio miracoloso, a za jego przekład na język włoski odpowiadała Urszula Anna Buczkowska-Marchetti.

Informacje o wszystkich tytułach Egmontu znajdziecie na Egmont.pl.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar