Tylko jeden tom "Czarodziejów i ich dziejów" w drugim półroczu

Miki od Glénatu nie jest jedyną serią z myszami, która obecnie znajduje się w ofercie Klubu Świata Komiksu. W tym miesiącu do sprzedaży trafił pierwszy tom serii Czarodzieje i ich dzieje, a w katalogu wydawnictwa na ten rok pojawiły się informacje dotyczące kolejnych albumów polskiej edycji włoskiego cyklu fantasy Wizards of Mickey. Wszystko wskazuje, że seria będzie wydawana stosunkowo wolno.

Warto przy okazji przypomnieć, że z informacji prasowej opublikowanej na początku miesiąca wynika, że edycja Egmontu będzie składać się z 4 tomów liczących po ok. 400 stron opartych się na włoskiej edycji Disney Legendary Collection, przez co nie będzie zawierać najnowszych komiksów z disnejowskiego cyklu fantasy. W katalogu pojawiły się zapowiedzi tomów 2 i 3, jednakże jedynie pierwszy z nich pojawi się jeszcze w tym roku. Podobnie jak w przypadku większości zapowiedzi, nie zostały podane ceny.

W sierpniu zostanie wydany drugi tom Czarodziejów i ich dziejów, w którym znajdą się historie z tomów 4-6 włoskiej edycji, czyli 2. część Mrocznej ery, najdłuższego komiksu z cyklu, Il Male Antico, trzy historie składające się na trzecią sagę o czarodziejach, a także Il nuovo mondo, czwarta saga. Wszystkie komiksy zostały napisane przez Stefano Ambrosio, twórcę cyklu i są dość zwięzłą historią. Będzie to najpewniej najgrubszy tom polskiego wydania, liczący ok. 460 stron. Nawiasem mówiąc - to właśnie w sierpniu, zgodnie z obietnicą z 2008 roku, miała pojawić się kontynuacja cyklu w MegaGiga.

Natomiast dopiero w przyszłym roku pojawi się trzeci tom Czarodziejów i ich dziejów, w którym prawdopodobnie zostaną przedrukowane historie z tomów 7-9 włoskiej edycji. Będą to trzy komiksy z podcyklu Le leggende perdute, czyli prequela głównej serii, Lemuria, ostatni komiks o czarodziejach stworzony przez twórcę cyklu, Ambrosio, oraz Legacy, historia napisana przez Venerusa będąca jednocześnie domknięciem przygody disnejowskich magów jak i nowym otwarciem. Tom będzie liczył ok. 380 stron, czyli będzie zdecydowanie chudszy od poprzedniego.

Wszystko wskazuje, że w przyszłym roku pojawi się też czwarty tom, w którym powinny pojawić się historie z tomów 9B-11 włoskiego wydania. Będą to najpewniej wszystkie komiksy Venerusa i Mariniego, począwszy od Mondimontagne, a kończąc na Destino, a także wszelkie poboczne historie, które przez lata pojawiły się w Topolino. Tego typu wydanie powinno liczyć ok. 440 stron. Do kompletu zabraknie nowych historii o czarodziejach - New Misadventures i Forbidden Kingdom, których we Włoszech wydawane jedynie w ramach osobnych albumów, ale w pozostałych zagranicznych edycjach są wydawane z resztą cyklu.

Wszystkie wymienione powyżej komiksy nigdy wcześniej nie zostały wydane po polsku. W Polsce w ramach MegaGiga 11 pojawił się tylko komiks Początki, czyli pierwsza saga cyklu o czarodziejach, która została przedrukowana w ramach pierwszego tomu nowej edycji. Jednak w pierwszym tomie można znaleźć też premierowo 1. część Mrocznej ery, drugiej sagi o czarodziejach. Z tego powodu niezależnie, czy ma się, czy nie poprzednie wydanie, chcąc mieć komplet, trzeba zakupić wszystkie tomy. Wszyscy jednak mamy nadzieję, że mimo różnych niedoróbek, Czarodzieje i ich dzieje nie przekreślą szans na pojawienie się w ofercie Egmontu innych, jeszcze ciekawszych włoskich komiksów Disneya.

Źródło ilustracji: materiały prasowe- Egomnt Polska

Komentarze

  1. Bo 1 tom źle się sprzedał. A źle się sprzedał bo to dubel i to bardzo drogi jak na takie wydanie. A potem Egmont to, że urwie serię zrzuci oczywiście na czytelników, że nie chcą kupować każdego badziewia, które Egmont wydaje.

    OdpowiedzUsuń
  2. wiadomo już że 3 tom będzie 1 stycznia

    OdpowiedzUsuń
  3. czarodziei i ich dziejów

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru