Netflix skasował adaptację "Gnata"! [Komiksy dla wszystkich]

Ponad dwa i pół roku temu pisaliśmy, że Netflix planuje stworzyć serial animowany na podstawie komiksu Gnat, humorystycznej sagi fantasy Jeffa Smitha opowiadającej o przygodach rodziny Gnatów. Niestety raczej serial nie pojawi się szybko na ekranach telewizorów, ponieważ wczoraj pojawiły się informacje o anulowaniu wielu produkcji Netflix Animation, w tym Gnata.


Z tekstów opublikowanych przez amerykańskie serwisy wynika, że w ostatnim czasie z Netflix Animation odeszło wielu twórców, w tym jeden z dyrektorów, Phil Rynda, znany m.in. z Wodogrzmotów Małych czy z Pory na przygodę, a poza Gnatem anulowano co najmniej kilka innych projektów, w tym The Twits, serial oparty na klasyku Dahla i Toil and Trouble, serial fantasy od Lauren Faust, czyli twórczyni My Little Pony: Przyjaźń to magia. Na ten moment nie wiadomo, czy Gnat, a także inne projekty, mają szansę na przejęcie przez inną wytwórnię, ponieważ trudno ustalić w jaki sposób były podpisane umowy.

Nie oznacza to, że wszystkie projekty zostały anulowane, ale patrząc jak wygląda zapowiedziany na przyszły tydzień serial Królik samuraj: Kroniki Usagiego (zwiastun jest dostępny w serwisie) bardzo luźno oparty na serii komiksowej Stana Sakai, a także słysząc pogłoski z Netflix Animation, że obecnie jako wzór dobrego serialu jest stawiany Dzieciak rządzi, można mieć obawy co do jakości kolejnych serii animowanych sygnowanych logiem Netflixa.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egomnt

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela