Klasyczne baśnie Disneya 5 "Aladyn" - dziś premiera

Dziś swoją premierę miał nie tylko nowy tom kolekcji Barksa, ale też kolejna adaptacja klasycznego filmu animowanego Disneya. Do sprzedaży trafił piąty tom serii Klasyczne baśnie Disneya, który zawiera komiks oparty na disnejowskiej animacji z 1992 roku - Aladyn. Wydanie można też kupić na Egmont.pl.

Historia o Aladynie i Dżasminie została przedstawiona w ramach komiksu stworzonego przez Weissa i Xaviego w okolicach premiery filmu. Nazwisko rysownika może być kojarzone przez fanów historii Disneya, ponieważ mysie komiksy Xaviego przez lata były wydawane w Kaczorze Donaldzie. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych albumów, historia została przedstawiona w odświeżonej wersji, ciut różniącej się od tej znanej z wcześniejszego wydania w ramach Disney Komiks. Niestety cena 64-stronicowego albumu wynosi 29,99 zł, czyli 5 zł więcej niż poprzednich tomów. 

W najbliższym czasie Egmont zamierza kontynuować serię. W lipcu pojawi się adaptacja Małej syrenki, natomiast w listopadzie komiksowa wersja Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka