Czarodzieje i ich dzieje. Tom 1 - dziś premiera

Po wielu latach w końcu polscy czytelnicy doczekali się nowej edycji Czarodziejów i ich dziejów. Do sprzedaży trafił właśnie pierwszy tom serii, która będzie zbierać co najmniej większość komiksów z słynnego włoskiego cyklu fantasy o bohaterach Disneya. Album liczy 424 strony, jest wydany w formacie 13,2 cm na 19,4 cm (podobny do wakacyjnych Gigantów), w twardej oprawie i na kredowym papierze. Jego cena okładkowa to 79,99 zł i już jest dostępny m.in. na Egmont.pl. Przykładowe strony z publikacji są dostępne tutaj.

Czarodzieje i ich dzieje, znani też pod oryginalnym tytułem Wizards of Mickey, to rozwijana od prawie dwóch dekad historia fantasy o młodym czarodzieju Mikim i jego magicznych kumplach, która podbiła serca czytelników w wielu krajach. W ramach poszczególnych historii pojawiają się różnorakie motywy znane z literatury fantasy - magiczne stwory, czarodzieje, wiedźmy, nadnaturalne przedmioty - a wszystko to się łączy z humorem znanym z tradycyjnych komiksów Disneya. Do tej pory we Włoszech powstało kilka tysięcy stron komiksów z cyklu, najpierw tworzonych przez Stefano Ambrosio, później przez Matteo Venerusa, ostatnie przygody natomiast napisał Luca Barbieri,  

W ramach pierwszego tomu można znaleźć komiks Początki, który niegdyś został wydany w MegaGiga 11, a także pierwszą połowę nigdy wcześniej niewydanego po polsku drugiego komiksu, Mroczna era. Druga połowa historii, jak i kolejne komiksy o czarodziejach, pojawią się w ramach drugiego tomu. Teoretycznie cały cykl powinien zamknąć się w łamach pięciu tomów, ale biorąc pod uwagę wczorajszą informację prasową opublikowaną przez Egmont, nie wiadomo, czy polskie wydanie będzie zawierało najnowsze komiksy z serii i być może skończy się na czterech tomach. Inną wadą tomu jest także to, że jest bardzo ubogi w dodatki, ponieważ nie zawiera chociażby okładek oryginalnych wydań, które są obecne w wielu zagranicznych edycjach.

Warto pamiętać, że w ostatnim czasie na polskim rynku pojawia się wiele innych ciekawych tytułów z komiksami Disneya. Ostatnio został wydany kolejny tom z cyklu Agenci i detektywi, natomiast równo za dwa tygodnie premierę będzie miał tom kolekcji Barksa z najstarszymi komiksami stworzonymi przez tego twórcę.  

Czarodzieje i ich dzieje. Tom 1
Liczba stron: 424, Stron komiksów: 405

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela