Komiksowe premiery - kwiecień 2021 - Rosa, Gigant Extra, W.I.T.C.H. i Iznogud

Chyba nikt się nie spodziewał jeszcze parę miesięcy temu, że w jakimkolwiek miesiącu tego roku pojawi się aż 5 albumów z komiksami Disneya. Choć tylko w dwóch z nich będą znajdować się kacze historie, to nie zmienia to faktu, że oferta komiksów Disneya od Egmontu się rozszerza. A jest to jedynie wierzchołek góry lodowej, ponieważ kwiecień w tym roku jest wręcz wypełniony ciekawymi wydaniami.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE

 • 14 kwietnia - Kolekcja Dona Rosy 7: Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Skarb dziesięciu awatar - 69,99 zł -  SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  Ten tom kolekcji Rosy jest prawdziwą gratką, ponieważ będzie zawierał trzy długie historie, które nigdy wcześniej nie wydano po polsku. Są to The Once And Future Duck, w którym kaczory przenoszą się co czasów legend arturiańskich, tytułowy Skarb dziesięciu awatar oraz prawdziwa gratka - A Little Something Special  -  historia powstała z okazji 50. urodzin Sknerusa McKwacza. Poza tym w tomie pojawią się m.in. jeden z najśmieszniejszych komiksów Rosy o Sknerusie i Magice oraz kolejny rozdział dodatkowy cyklu o życiu Sknerusa.  Szczegółowe informacje o tym tomie są dostępne pod tym linkiem.
 • 14 kwietnia - Klasyczne baśnie Disneya: 101 dalmatyńczyków - 24,99 zł
 • 14 kwietnia - Klasyczne baśnie Disneya: Król lew - 24,99 zł
  Nowa seria zawierająca komiksowe adaptacje filmów Disneya. Każdy tom liczy 64 strony i poza odnowionym komputerowo komiksem zawiera materiały dotyczące klasycznej animacji. Więcej informacji o serii jest dostępnych tutaj.
 • 21 kwietnia - Czarodziejki W.I.T.C.H.: Księga pierwsza - 89,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  Pierwszy tom reedycji słynnej włoskiej serii komiksowej o czarodziejkach składa się z sześciu pierwszych komiksów wydanych oryginalnie po polsku w magazynach z 2002 roku, czyli historie od Halloween, a kończąc na Złudzeniach i kłamstwach. Za stworzenie ich odpowiedzialni byli m.in. Francesco Artibani, Bruno Enna, Alessandro Barbucci, Gianluca Paniello, Graziano Barbaro i Paolo Campinoti, czyli twórcy znani z historii z kaczkami i myszami. Dodatkowo w ramach tomu pojawi się tekst od Agnieszki Wielądek, czyli długoletniej redaktorki serii, a być może także jakieś inne materiały dodatkowe. Więcej informacji o tomie jest dostępnych tu.
 • 27 kwietnia - Gigant Poleca Extra 1: Agenci i detektywi. Licencja na rozśmieszanie - 19,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  Wydany w powiększonym formacie kryminalny Gigant bedzie zawierał m.in. historię uznawaną za najlepszy komiks 2011 roku - Falę czasu Casty'ego, 90-stronicową opowieść o Mikim i Umie, agentce czasu. Nie jest jednak to jedyna atrakcja wydania, ponieważ można w nim znaleźć także dwie historie o Kaczej Agencji Wywiadowczych Asów, komiks o Agencji Degustacji I Ochrony Smak, opowieść z udziałem komisarza Mikiego oraz komiks rozpoczynający serię o detektywie Donaldzie. Jest też nieszczęsny Doubleduck wyrwany ze środka serii, ale nie zmienia to faktu, że jest to jedno z najciekawszych polskich wydań ostatnich lat. Komplet informacji znajdziecie tu, a tom jest już dostępny w przedsprzedaży.

KOMIKSY DISNEYA W USA

 • 7 kwietnia - Disney Princess: Beyond the Extraordinary - 10,99$
  Tom zbierający paski Amy Mebberson o księżniczkach Disneya wydane przez Joe Books oraz parę nowych opowieści.
 • 28 kwietnia - Disney Raya and the Last Dragon: The Graphic Novel - 12,99$
  Komiksową adaptację najnowszego filmu animowanego Disneya wyda nieoczekiwanie Random House, a nie Dark Horse, który w ciągu ostatnich lat zwykle wydawał tego typu pozycje.

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH

 • 2 kwietnia - Bajka i jej gang - 39,90 zł
  Spin-off Bajki na końcu świata Marcina Podolca opowiada o przygodach bezpańskiego psa i jego gangu. Można czytać bez znajomości głównego cyklu.
 • 2 kwietnia - W tajemniczym, ciemnym lesie. - 79,90 zł - POLECAMY!
  Familijny album Winshlussa, autora komiksowego Pinokia, opowiada o młodym Angelo, który postanawia samotnie przedrzeć się przez las do domu babci. 160-stronicowy komiks został ciepło przyjęty na francuskim rynku.
 • 11 kwietnia - Hotel Dziwny 4: Duchy w chmurach - 39,90 zł
  Czwarty tom tom przepięknie narysowanego komiksu Floriana i Katherine Ferrier pełnego magicznych stworzeń (recenzja wcześniejszego tomu).
 • 14 kwietnia - Garfield: Tłusty koci trójpak 9 - 79,99 zł - POLECAMY!
  Dziewiąty tom Garfielda zabierze czytelnika w pierwszą połowę lat 90., ponieważ będzie zawierał historie pochodzące z okresu 6 września 1992 do 11 czerwca 1994 rou. Recenzję pierwszych dwóch tomów znajdziecie na blogu.
 • 14 kwietnia - Najwybitniejsi Naukowcy 1: Maria Skłodowska-Curie. Pierwiastki promieniotwórcze - 24,99 zł
 • 14 kwietnia - Najwybitniejsi Naukowcy 2: Darwin. Ewolucja teorii - 24,99 zł
  Egmont wprowadza nową serię składającą się z hiszpańskich komiksów Jordiego Bayarriego o najznamienitszych postaciach nauki. Poza komiksem tomy będą zawierały biogramy naukowców oraz posłowie autorstwa dr. Tomasza Rożka.
 • 14 kwietnia - Przygody wielkiego wezyra Iznoguda 3 - 99,99 zł  -  SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  Kolejny tom serii o chytrym wezyrze będzie składał się z 4 nigdy wcześniej niewydanych po polsku albumów autorstwa Goscinny'ego i Tabary'ego. W składzie tomu pojawią się albumy 9-12, czyli Magiczny dywan, Zawzięty Iznogud, Turecki puzzel Iznoguda i Bajeczka Iznoguda. Recenzję wcześniejszego tomu serii znajdziecie na blogu.
 • 21 kwietnia - Czarolina 3: Tajemnica mojego pochodzenia - 34,99 zł
  Trzeci tom cyklu stworzonego przez Sylvię Douyé i Paolę Antistę opowiadającego o młodej dziewczynie, która przeżywa przygody w świecie zamieszkiwanym przez stwory z mitów, legend i baśni.

Cały czas w zapowiedziach wydawnictwa Mandioca jest komiks Zakazany port stworzony przez Turconiego i Radice. Marynistyczna historia przeznaczona dla starszych czytelników została stworzona przez duet odpowiedzialny za wiele doskonałych historii Disneya, w tym Wyspę skarbów. Obecnie komiks jest dostępny w przedsprzedaży, w której można dostać dodatkowe gratisy.

Jeżeli kojarzycie, że w kwietniu zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a nie został on wymieniony - napiszcie o nim w komentarzu.
Polskie komiksy kupicie m.in. w gildia.pl, aros.pl, livro.pl , taniaksiazka.pl czy inbook.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze).Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru