Iznogud, Garfield, Czarolina i Najwybitniejsi Naukowcy - przykładowe plansze [Komiksy dla wszystkich]

Powoli do księgarń docierają egzemplarze kwietniowych nowości Egmontu. O disnejowskiej części zapowiedzi więcej pisaliśmy w osobnych tekstach - kaczki, adaptacje filmowe, W.I.T.C.H. - teraz natomiast warto poświęcić chwilę innym, także bardzo ciekawym tytułom. Dzięki uprzejmości dziś wydawnictwa możemy zaprezentować przykładowe strony. Wszystkie komiksy do końca tygodnia są dostępne z 30% zniżką na egmont.pl.

Już jutro swoją oficjalną premierę będzie miał trzeci tom Przygód wielkiego wezyra Iznoguda będzie składał się z 4 nigdy wcześniej niewydanych po polsku albumów autorstwa Goscinny'ego i Tabary'ego. 184-stronicowy tom w twardej oprawie i w formacie A4 zawiera historie wydrukowane w tomach 9-12 serii, czyli Magiczny dywan, Zawzięty Iznogud, Turecki puzzel Iznoguda i Bajeczka Iznoguda. Recenzję wcześniejszego tomu serii znajdziecie na blogu

Do sprzedaży trafi także trafi dziewiąty tom Garfield. Tłusty koci trójpak. Ta informacja prawdopodobnie oznacza, że skończyły się problemy licencyjne z serią i teraz kolejne historie o pomarańczowym kocie będą pojawiać się regularnie po polsku. W nowym tomie czytelnicy będą mogli przeczytać prawie 300 stron zabawnych historii, tym razem pochodzących z okresu 6 września 1992 do 11 czerwca 1994 roku. 

Egmont rusza teraz także z serią Najwybitniejsi Naukowcy składającą się z hiszpańskich komiksów Jordiego Bayarriego o najznamienitszych postaciach nauki. Na początek zostaną wydane dwa albumy - Maria Skłodowska-Curie. Pierwiastki promieniotwórcze i Darwin. Ewolucja teorii. Każdy z albumów będzie kosztował 24,99 zł, liczył 48 stron i zostanie wydany w formacie zbliżonym do A5 oraz miękkiej oprawie ze skrzydełkami. Poza komiksem tomy będą zawierały biogramy naukowców oraz posłowie autorstwa dr. Tomasza Rożka. 

Natomiast w przyszłym tygodniu, 21 kwietnia, kiedy pewnie większość osób będzie ekscytowała się nowym wydaniem W.I.T.C.H., pojawi trzeci tom Czaroliny pod tytułem Tajemnica mojego pochodzenia. W kolejnym albumie serii Sylvii Douyé i Paoli Antisty, który zaledwie parę miesięcy temu został wydany we Francji, tytułowa bohaterka spotka zwierzę, które nie widzi nikt poza nią.   

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na egmont.pl.

Źródło ilustracji: materialy prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka