Pięć tomów kolekcji Barksa i Rosy w drugim półroczu!

Egmont wydaje coraz więcej kaczych i mysich komiksów. Jesienią pojawią się albumy z Mikim, a ale też pięć tomów kolekcji Barksa i Rosy - w ciągu 6 miesięcy do sprzedaży trafią dwa wydania poświęcone komiksom Barksa i trzy zamykające kolekcję Rosy, co wynika z opublikowanego katalogu. Cena okładkowa każdego z zapowiedzianych tomów wyniesie niezmienne 69,99 zł.


Już w lipcu swoją premierę będzie miał ósmy tom kolekcji Rosy - Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Ucieczka z Zakazanej Doliny, w którym pojawi się m.in. tytułowy komiks będący kontynuacją klasyka Barksa, nigdy wcześniej niewydana po polsku pierwsza historia o Arszenie Lampenie - Czarny rycerz, kolejny rozdział dodatkowy sagi o życiu Sknerusa - Kowboj kapitanem, kontynuacja komiksu wydanego we wcześniejszym tomie kolekcji, opowiadająca o poszukiwaniach przez Sknerusa skarbu Jakoba Waltza, czyli Skarb Holendra i The Quest for Kalevala opowiadający o przygodach kaczki w świecie fińskiej mitologii wraz z niewydanym wcześniej po polsku epilogiem.

W październiku do sprzedaży trafi dziewiąty tom kolekcji - Powrót trzech caballeros, w którym największą atrakcję będzie stanowić tytułowa historia, czyli kontynuacja słynnego filmu Disneya z lat 40. opowiadającego o Donaldzie, Jose i Panchito, ale w środku pojawią się także m.in. kolejny rozdział sagi o życiu Sknerusa - Spryciarz z Panamy, komiks uznawany za jedną z najlepszych przygodowych historii Rosy - Korona Krzyżowców, czy krótka historia Dawnych wspomnień czar, której główną bohaterką jest moneta.

Natomiast na grudzień jest zaplanowana premiera dziesiątego i ostatniego tomu kolekcji Rosy, Druga tajemnica starego zamczyska, który zbiera wiele długich przygodowych komiksów, w tym tytułową historię, w której Sknerus powraca do zamku McKwaczów, kontynuację komiksu o trzech caballeros - The Magnificent Seven (Minus 4) Caballeros!, przygodę Sknerusa w śnie - Czy to jawa, czy sen?, kolejny rozdział sagi o życiu Sknerusa, tym razem powracający do czasów Klondike - Więzień Doliny Białej Śmierci. Nie brakuje jednak w nim także gigantycznej ilości dodatków, w tym historii Roty o Rosie A Hot Meeting. Więcej informacji o całej kolekcji znajdziecie m.in. w tym tekście.

Informacje o zaplanowanych na ten rok tomach kolekcji Barksa były znane nie od dziś, ale teraz poznaliśmy wstępne okładki. Lista wszystkich tomów kolekcji (wydanych i zapowiedzianych) jest dostępna tutaj.

Dla przypomnienia - w sierpniu do sprzedaży trafi trzynasty tom serii Kaczogród. Carl Barks - Deszcz pieniędzy i inne historie z lat 1951-1952. 248-stronicowy album będzie zawierał sporo historii Barksa zaliczanych do najlepszych w karierze - m.in. Dangerous Disguise, niesamowicie narysowaną parodię opowieści szpiegowskich, oraz niezwykle klimatyczne In Old California!, czyli komiks opowiadający o przygodach Donalda i siostrzeńców w dawnej Kalifornii. Nie zabraknie też krótszych historii nie raz znanych z Kaczora Donalda, jak Deszcz pieniędzy, Bohater dnia z pierwszym występem Młodych Skautów i Terror of the Beagle Boys z debiutem Braci Be.

Natomiast w listopadzie premierę będzie miał tom, na który fani kaczych opowieści czekali od lat - Stawiłem sobie pomnik i inne historie z roku 1952. W ramach jednego wydania pojawią się 4 32-stronicowe opowieści zaliczane do najlepszych komiksów Disneya w historii: być może najpiękniejsza świąteczna historia z kaczkami - Opowieść przedświąteczna, pierwszy komiks z Sknerusem w roli głównej - Only A Poor Old Man , opowieść o hełmie dającym prawa do Ameryki - The Golden Helmet, czy historia o El Dorado - The Gilded Man. A to tylko wierzchołek góry lodowej, bo wśród krótszych historii można znaleźć też taką perełkę jak Tajemnica szczęścia  z debiutem Diodaka.

Nie są to jednak jedyne nowości płynące z katalogu. Wcześniej pojawił się news o zapowiedzianych na ten rok albumów z serii od Glénatu tworzonych przez najznamienitszych frankofońskich twórców, a także teksty o zbiorczej edycji Kajka i Kokosza oraz seriach od Maćka Kura. a wkrótce pojawi się artykuł zbierający inne zapowiedzi. Trzeba pamiętać, że zgodnie ze słowami Tomasza Kołodziejczaka w najbliższym czasie zadebiutuje też kolejna kolekcja. Co będzie zawierała? Dowiemy się pewnie za kilka miesięcy. 

Źródło ilustracji: Disney Publishing Worldwide, materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. fajnie że przez tą pandemie więcej osób zaczyna się interesować komiksami z kaczkami, myślę że za rok giganty będą co miesiąc, kaczogrody co dwa miesiące i będą kontynuować gigant poleca extra. wtedy będzie fantastycznie !!!
  ciesze się, że donald cieszy się popularnością.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Giganty co miesiąc raczej nie wrócą. Zwłaszcza wobec rozkręcania u nas wydań w ramach serii "Gigant Extra". Natomiast zapewne i tak więcej Barksa będzie w przyszłym roku skoro w tym zakończy się seria Rosy a niczego innego na horyzoncie nie widać.

   Usuń
  2. chyba masz rację ale chciałbym żeby giganty co miesiąc wróciły ponieważ czytam je tak długo że stały się dla mnie jak gazeta którą się czyta codziennie na bieżąco a egmont w 2017 spłatał takiego figla że są co dwa miesiące są te giganty:(

   Usuń
 2. zapomniałem napisać ,że jestem ciekaw jaka będzie ta nowa kolekcja i kiedy trafi do sprzedaży

  OdpowiedzUsuń
 3. Błąd: only a poor man to nie pierwszy komiks ze sknerusem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pewnie chodziło o to, że on jest głównym bohaterem

   Usuń
 4. Data premiery 10-tego tomu kolekcji Rosy to znakomita wiadomość, jako że jest to jedyny tom kolekcji, na który czekam i który kupię. Tzn. chętnie bym też kupił wcześniejsze, ale miejsca na półce brak na taki zbiór, a Egmont niestety nie sprzedaje komiksów w formie e-booków.
  O ile dobrze mi wiadomo, to 10. tom poza "Listem z domu" będzie miał też komiks o Braciach Be, których załatwił skarbiec Sknerusa, z kapitalnym dwustronnicowym planem skarbca? Czy ten jednak będzie w tomie dziewiątym? Bo numer KD z tym komiksem zdążył mi się trochę rozpaść :P a fajnie byłoby mieć ten komiks w całości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli to prawda i Bracia Be z planem skarbca są w 9 tomie, to wychodzi na to, że jednak będę miał całe 2 tomy kolekcji Rosy :P Zobaczymy za prawdopodobnie 2-3 miesiące.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)