Dwie nowe serie Macieja Kura i Meago jesienią! [Komiksy dla wszystkich]

Wśród komiksów zapowiedzianych przez Egmont na ten rok można znaleźć serie Emilka Sza oraz Delisie. Są to zupełnie nowe humorystyczne komiksy napisane przez Macieja Kura (Lil i Put, Kajko i Kokosz. Nowe Przygody) i narysowane przez Magdalenę Kanię (znanej też pod pseudonimem Meago).

Bohaterowie ze świata Emilki Sza zostali stworzeni przez Kura już wiele lat temu. W 2015 roku stworzył magisterki film animowany, w którym główną bohaterką jest Maja, jedna z bohaterek serii. W roku 2017 oraz 2018 dwie historyjki z Emilką ukazały się w katalogu konkursowym Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Zostały też opublikowane na blogu ich rysowniczki Magdaleny Kani. W latach 2018-2019 kilka epizodów Delisi ukazało się na blogu rysowniczki oraz na specjalnej stronie poświęconej tej serii. W roku 2020 fragmenty obu serii opublikowano w 32. numerze magazynu Relax. Choć te serie jeszcze nie doczekały się własnych wydrukowanych albumów, to już zdobyły duże grono fanów i doczekały się wielu fanartów oraz cosplayów.

Wszystko się zmieni w październiku, kiedy nakładem wydawnictwa Egmont mają się ukazać się Emilka Sza oraz pierwszy tom Delisi. Oba albumy mają kosztować 24,99 zł, choć może to być błąd, ponieważ Emilka Sza ma być one-shotem w twardej oprawie. Zapowiedziano także drugi tom Delisi, który ma się ukazać w roku 2022. Natomiast Delisie mają ukazać się w podobnej formie co komiksy nagrodzone w konkursie im. Janusza Christy. Warto też dodać, że seria ma się wcześniej ukazać w Kanadzie i USA.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka