Egmont nadal będzie wydawać disnejowskie komiksy i magazyny

Dzisiaj wydawnictwo Egmont opublikowało komunikat informujący o przedłużeniu globalnej umowy licencyjnej na wydawanie tytułów z bohaterami Disneya. W informacji brakuje jakichkolwiek detali, ale wczytując się w nią dokładnie, można mieć nadzieję na kolejne ciekawe tytuły, a może i nawet na cyfrowe komiksy Disneya.

Wydawnictwo Egmont i Disney przedłużają umowę dotyczącą licencji na publikację czasopism dla dzieci oraz komiksów z bohaterami ze Świata Kaczogrodu, w tym na popularną serię "Gigant Poleca".

Kontrakt obejmuje prawa do publikacji czasopism dla dzieci z kluczowymi licencjami Disneya, w wersjach drukowanej i cyfrowej. Portfolio obejmuje wiodące marki, takie jak "Kraina lodu", "Księżniczka", "Kubuś i Przyjaciele", bohaterów filmów studia Disney Pixar oraz klasyczne postaci Kaczora Donalda i Myszki Miki. 

"Jesteśmy dumni z przedłużenia umowy licencyjnej z Disneyem i możliwości kontynuowania naszych długotrwałych relacji. To naprawdę wyjątkowe, że nasze wspólne działania przynoszą obu firmom sukcesy już od ponad 70 lat" – mówi Torsten Rasmussen, CEO Story House Egmont.

Przy okazji wydawnictwo przybliża trwającą już od kilkudziesięciu lat współpracę z Disneyem:

W roku 1948 Egmont uzyskał licencję Walta Disneya na publikację komiksów w Skandynawii – dotyczyło to przede wszystkim historyjek z niezwykle popularną postacią Kaczora Donalda. Od tego czasu współpraca obu firm została rozszerzona na wiele krajów w Europie. Zespoły kreatywne Disneya i Egmontu pracują razem od ponad 70-ciu lat. Jako wiodąca firma medialna na rynku skandynawskim, z silną pozycją wydawniczą na wielu rynkach europejskich, Egmont nie tylko wprowadza innowacje w procesie produkcji, ale także konsekwentnie podąża za potrzebami nowoczesnego konsumenta, aby zapewnić najwyższą jakość i formę oferowanych wydawnictw. "Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości kontynuowania naszej wieloletniej relacji i współpracy licencyjnej z Disneyem. Z niecierpliwością oczekujemy procesu kreowania kolejnych ekscytujących czasopism i komiksów z ulubionymi bohaterami i historiami ze świata Walta Disneya" – mówi Andrea Ryder, Vice President for Global Licensing, Story House Egmont.

Egmont jest wiodącą skandynawską grupą medialną.  Jako Story House Egmont koncentruje się na publikacji czasopism i komiksów, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, w 26 krajach. Egmont zajmuje pozycję lidera na rynku publikacji licencyjnych Disneya, sprzedając rocznie ponad 38 milionów egzemplarzy czasopism dla dzieci.

Egmont Polska jest częścią opisanej powyżej grupy medialnej. Polski oddział wydawnictwa powstał w 1990 roku, debiutując komiksem ze słynnym Kaczorem Donaldem. Egmont Polska jest największym na naszym rynku wydawcą czasopism, komiksów oraz gier planszowych dla dzieci i młodzieży, laureatem licznych nagród branżowych i plebiscytów.

Obecnie komiksy z kaczkami i myszami są wydawane przez Egmont w ramach dwumiesięczników Kaczor Donald i Gigant Poleca, półroczników Gigant Mamut oraz MegaGiga, a także publikowanych co kwartał albumów poświęconych twórczości Carla Barksa i Dona Rosy. Na ten rok planowane są także specjalne wydania z serii Gigant Poleca Extra.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. 'Na ten rok planowane są także specjalne wydania z serii Gigant Poleca Extra..' ? Już wiadomo że to będzie seria czy poprostu tak to napisałeś? Byłbym wdzięczny za odpowiedź :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiadomo czy to będzie seria czy one-shot. Myślę iż to m.in. może zależeć od sprzedaży tomu 1.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli to odpowiedź na moje powyższe pytanie to dziękuje; Mam nadzieję że starzy i nowi czytelnicy się zainteresują nowością i wykupią Giganta Extra co może wpłynąć na decyzje oneshot/seria :)

   Usuń
  2. Rok temu też był Gigant Poleca Extra - wydany z okazji koronawirusa -> jako że wiele dzieciaków miało odwołane wakacje to wydali taki egzemplarz, żeby się choć trochę pobawili. Potem nie było nic nowego. W tym roku dopiero. Możliwe, że będą tak wydawać jeden egzemplarz na rok. Nie wiem czy była podana sprzedaż tego zeszłorocznego tomu

   Usuń
  3. 1 To nie był Gigant Poleca EXTRA
   2 Wątpie, dziwnie by było jakby wydawali co roku wyrwane z jakiejś niemieckiej serii któryś tom
   3 Zgadzam się Tomek, aczkolwiek jest dużo ludzi którzy milczą a gdy przyjdą nowości czy dobre zmiany wylewają swoje żale jaki to będzie szajs

   Usuń
  4. Aczkolwiek tytuł serii i numeracja sugeruję iż jest to planowane jako seria a nie one-shot ale czy tak ostatecznie będzie nie jest pewne.

   Usuń
  5. Racja, trochę paradoks, pojawia się nowy tom/seria z przynajmniej dobrym składem i 'jedną bombą [komiks Casty'ego]' - co robią 'fani'? Zamiast się cieszyć czy coś w tym guście to w jedną dłoń kalkulator w drugą ołówek następnie komentarz typu 'Ech 61.2% reprintów na dodatek PRZECIEŻ WSZYSCY CZYTELNICY mają tomy z których pochodzą reprinty więc - kolejny słabiutki tomik'

   Usuń
  6. tak, to strasznie denerwuje. Mi reprinty jakoś strasznie nie przeszkadzają no chyba że jedyny komiks jakiego nie czytałem to jednostronicówka. Ja się cieszę z reprintu detektyw donald. Mam go w trochę podnisczonym tomie. Ale reprint doubleduck to trochę przegięcie. Jest z 2009 więc słabo dostępny, ale 3 część. to już przegięcie.

   Usuń
  7. Tak, dla mnie jedynym minusem tomu jest doubleduck, giganta z detektywem donaldem zagubiłem więc nawet na ręke mi ten reprint :) zresztą to świetny komiks na dodatek rozpoczyna a nie kończy serię :) A co sądzisz o komiksie 'fala czasu'?
   [oczywiście chodzi o oczekiwania a nie o ocene]

   Usuń
  8. tak na prawdę myślę o czymś w guście siódmego kruka. Ja lubię doubleducka ale zdecydowanie wybrali zły komiks.

   Usuń
 3. zupełnie nie na temat: co jakiś czas na amerykańskim kanale disney xd jest wrzucany podcast: this ducktales life, prowadzony przez Hyzia. Na razie zostały wrzucone 2 odcinki.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela