Czarodziejki W.I.T.C.H.: Księga 1 - dziś premiera

Do sprzedaży trafił dziś pierwszy tom nowej reedycji Czarodziejek W.I.T.C.H. Tym razem przygody czarodziejek będą wydawane w ramach ekskluzywnej kolekcji. Pierwsze wydanie liczy 384 strony, ma twardą oprawę, format B5 i cenę okładkową 89,99 zł. Prezentację komiksu znajdziecie na naszym fanpage'u Centrum Komiksów Disneya.

Tom zawiera sześć pierwszych komiksów o W.I.T.C.H., czyli pierwszą połowę cyklu Dwanaście portali. Historie zostały wydane w pierwszych dwunastu numerach polskiej wersji magazynu. Drugi tom, zawierający kolejne sześć historii, pojawi się już w czerwcu i jest dostępny w przedsprzedaży na Egmont.pl. Premiera wydań zbierających drugi cykl, czyli Nerissa powraca, jest obecnie zaplanowana na wrzesień i początek 2022 roku. Egmont zamierza wydawać kolejne albumy co ok. 3 miesiące, ale ostateczna częstotliwość będzie zależeć od sprzedaży.

Seria o magicznych przygodach Will, Irmy, Taranee, Cornelii i Hay Lin oryginalnie była wydawana od 2001 do 2012 roku i zamknęła się w 139 numerach, natomiast polskie wydanie ukazywało się od 2002 do 2014 roku. Komiks został stworzony przez Elisabettę Gnome na zlecenie Disney Publishing Worldwide, a nad cyklem pracowało wiele twórców znanych z kaczych i mysich komiksów m.in.  Francesco Artibani, Bruno Enna, Alessandro Barbucci, Gianluca Paniello, Graziano Barbaro czy Paolo Campinoti.

Czarodziejki W.I.T.C.H. - Księga pierwsza
Premiera: 21 kwietnia 2021, Liczba stron: 384, Stron komiksów: 360
  • Dodatki:
  • Czy świat potrzebuje WITCH? - czyli ruszamy w nieznane - 4 strony - artykuł
  • Kto jest kim w WITCH? -  strony - artykuł
  • 12 całostronicowych ilustracji (po 2 na każdy komiks)

 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru