Zapowiedzi z katalogu Egmontu: W.I.T.C.H. i dużo więcej

Egmont dzisiaj opublikował katalog prezentujący komiksy dziecięce, głównie opowiadające o młodych dziewczynach, ale nie tylko. Nie znajdziecie w nim serii z disnejowskimi kaczkami i myszami, ale za to pojawia się pewien cykl zaliczany do komiksów Disneya. Nie brakuje natomiast zapowiedzi kolejnych tomów już wydawanych serii, a także zupełnie nowych cykli. Co podkreśla Tomasz Kołodziejczak, szef działu komiksowego Egmontu, wydawnictwo obecnie rozbudowuje ofertę dziecięcą o kolejne linie wydawnicze.

Zapowiedzi obejmujące całą ofertę wydawnictwa pojawią już wkrótce, ponieważ Egmont planuje na kolejne tygodnie zaprezentowanie katalogu z całą ofertą do końca roku.

Już w czerwcu, o czym informowaliśmy wcześniej, do sprzedaży trafi drugi tom Czarodziejek W.I.T.C.H., czyli disnejowskiego komiksu z początku XXI wieku opowiadającego o przygodach dziewczyn posiadających magiczne moce. Trzeci tom swoją premierę będzie miał we wrześniu, natomiast premiera czwartego jest zaplanowana na początek przyszłego roku. Razem te dwa wydania będą zawierać całość drugiego cyklu o czarodziejkach, czyli Nerrisa powraca. Na razie nie są znane szczegóły odnośnie kolejnych wydań, ale prawdopodobnie każde z nich będzie liczyło prawie 400 stron, zostanie wydane w twardej oprawie i cenie 89,99 zł.

Seria o W.I.T.C.H. została stworzona przez Elisabettę Gnome, a nad cyklem pracowało wiele twórców znanych z kaczych i mysich komiksów m.in.  Francesco Artibani, Bruno Enna, Alessandro Barbucci, Gianluca Paniello, Graziano Barbaro czy Paolo Campinoti.

Chronologicznie - w lipcu do sprzedaży trafią:
- drugi tom Małych bogów - Uparty Ikar, humorystycznej serii o olimpijskich bogach autorstwa Cazenove i Labriera
- wielokrotnie przekładane trzecie zbiorcze wydanie serii Ernest i Rebeka - Na ratunek od Bianco i Daleny, która opowiada o gorzko-słodkich perypetiach dziewczynki oraz jej kolegi mikroba
- zupełnie nowa seria Siostry Niezapominajki - Sen Sary autorstwa Di Gregorio i Barbucciego, która opowiada o trzech siostrach, ich mamie i tajemnicy sprzed lat, album ukaże się w twardej oprawie i w formacie A4

W sierpniu swoją premierę będą miały
- drugi tom Pozytywki - Sekret Cypriana, seria autorstwa Carbone'a i Gijé to opowieść o dziewczynce, która zostaje wezwana na pomoc przez mieszkańców ukrytego świata, a pierwszy jej tom zostanie wydany w czerwcu.
- szósty album z cyklu Fibi i Jednorożec - Magiczna burza, czyli humorystycznej serii Dany Simpson o przygodach dziewczynki i magicznego stwora, tym razem tom będzie zawierał nową opowieść, a nie paski gazetowe
- czwarty album Śledztw Enoli Holmes - Tajemnica zaginionej wiadomości, adaptacji Sereny Biasco opartej na serii Nancy Springer o przygodach siostry Sherlocka Holmesa

We wrześniu pojawi się drugi tom skandynawskiej serii Światła Północy - Uczennica wyroczni. Cykl Malin Falch opowiada o bohaterce przeżywającej przygody w świecie pełnym potworów, wikingów i walki o dobro i oryginalnie składa już z czterech wydań.

Na październik jest zaplanowany piąty tom Pamiętników Wisienki - Od pierwszych śniegów do Perseidów. Seria Jorisa Chamblaina i Aurélie Neyret opowiadająca o młodej rezolutnej dziewczynce podbiła serca czytelników wzruszającymi opowieściami i pięknymi rysunkami.

W listopadzie swoją premierę będzie miało trzecie zbiorcze wydanie Kamili i koni - Na łonie przyrody, czyli cyklu humorystycznych gagów związanych z jeździectwem. Za serię odpowiadają Lili Mesange i Stefano Turconi.

Natomiast na początku przyszłego roku pojawią się kolejne tomy serii - trzeci album Małych bogów, kolejne wydanie zbiorcze Ptyś i Bill, tym razem składające się z świeżych albumów od Cazenove i Bastide'a, oraz szóste Śledztwa Enoli Holmes. Na przyszły rok są zapowiedziane także następne albumy cykli tworzonych przez polskich autorów - Oto Tosi Marty Falkowskiej i Maja i Minizaury Kajetana Wykurza.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela