PRIMA APRILIS: Hachette wystartowało z kolekcją Gottfredsona!

UWAGA! TO TEKST PRIMAAPRILISOWY!

Jeden z redaktorów Kaczej Agencji Informacyjnej donosi, że w niektórych kioskach pojawił się pierwszy tom kolekcji Gottfredsona od Hachette - Złote lata Myszki Miki. Podniebna wyspa i inne historie. Wydanie oparte na włoskiej edycji liczy 160 stron, jest wydane w formacie ciut większym niż B5 i w twardej oprawie oraz kosztuje 14,99 zł.

Czyżby to oznaczało, że już wkrótce cała twórczość najlepszego autora mysich opowieści ukaże się po polsku? Niekoniecznie. Oto zdjęcia prezentujące pierwszy tom:

Kolejne tomy kolekcji mają trafiać do kiosków co 2 tygodnie, natomiast ich cena będzie wynosiła 29,99 zł (2. tom) i 39,99 zł (3. tom). W prenumeracie natomiast wydania będą dostępne w cenie 35,99 zł, są także przewidziane prezenty dla prenumeratorów. Cała kolekcja jest przewidziana na 38 tomów. W najbliższym czasie na blogu pojawi się więcej zdjęć wydania.

Biorąc pod uwagę, że sygnały o dostępności tomu są jedynie pojedyncze, można domniemywać, że jest to jedynie test kolekcji dostępny w wybranych miejscach kraju. Oznacza to najprawdopodobniej, że w kolejnych tygodniach pojawią się trzy kolejne tomy kolekcji, natomiast na całą serię będzie trzeba poczekać kilka miesięcy, jeżeli oczywiście test okaże się sukcesem. 

Seria Gli anni d'oro di Topolino, na której jest oparta powyższa edycja, składa się z albumów zbierających wszystkie paski stworzone przez Gottfredsona pomiędzy 1930 a 1975 roku i jest jedynym tego typu wydaniem, w którym wszystkie paski komiksowe - zarówno dzienne jak i niedzielne - są zaprezentowane w kolorze. Najpierw kolekcja prezentuje historie pochodzące z 1937-1975, by w ostatnich tomach powrócić do najwcześniejszych przygód z lat 1930-1936. Dodatkowo każdy tom zawiera materiały dodatkowe: artykuły przygotowane przez największych ekspertów oraz ilustracje. 

Źródło: materiały własne

Komentarze

 1. Bardzo śmieszne. Ale trzeba przyznać że w tym roku się postaraliście. #prima aprilis

  OdpowiedzUsuń
 2. Żart żartem, ale ten komiks ze zdjęcia istnieje? ;) Czy to jakiś sprytny fotomontaż?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bym stawiał na grafikę konputerową i naklejenie n kawę zombo. Jeśli się przyjrzysz to zobaczysz nie równe kartki.

   Usuń
 3. dałem się nabrać na ponad dwie minuty :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Autor napracował się nad artykułem! :-D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru