Egmont w czerwcu: Kid Lucky, Szerlok Worms, Pozytywka i Usagi [Komiksy dla wszystkich]

Na czerwiec Egmont przygotował naprawdę ogromną porcję ciekawych tytułów. Wśród nich znalazł się także drugi tom Czarodziejek W.I.T.C.H., o którym więcej informacji znajdziecie w osobnym tekście, oraz zapowiedziany kilka dni temu czwarty album serii Kajko i Kokosz. Nowe Przygody.

2 czerwca do sprzedaży trafi pierwszy tom z serii Kid Lucky, czyli spin-offa serii Lucky Luke, który opowiada o przygodach młodego kowboja. Autorem serii zarówno w sferze fabuły jak i rysunków jest Achdé, czyli twórca znanych z ostatnich zaskakująco dobrych Lucky Luke'ów. Uczeń kowboja rozpoczyna serię, która składa się obecnie już z 5 albumów, a także doczekała się serialu animowanego emitowanego na TVP ABC.

Tego samego dnia do sprzedaży trafi już ósma księga Usagi Yojimbo Saga, czyli doskonałej serii o króliku-roninie przeznaczonej dla ciut starszych czytelników. W tomie znajdą się komiksy z trzech wcześniej wydanych po polsku albumów, a dokładnie Dwieście posążków Jizo, Złodzieje i szpiedzy oraz Piekielne malowidło. Stan Sakai za serię został nagrodzony wieloma nagrodami Eisnera, a na blogu znajdziecie także wiele niezwykle pozytywnych recenzji.

Na początku czerwca premierę będą miały także dwa kolejne albumy z serii Smerfy i świat emocji, cyklu, który pomaga najmłodszym czytelnikom przełamywać wszelkiego rodzaju lęki i problemy. Każdy album poza historią komiksową zawiera też rady dla rodziców. Serię napisali Falzar i Thierry Culliford, natomiast autorem rysunków jest Antonello Dalena, włoski autor komiksów znany m.in. z Ernesta i Rebeki czy historii z kaczkami i myszami. W czerwcu zostaną wydane Smerf, który lubił tylko deser i Smerfetka jest takim samym Smerfem jak inne.

2 czerwca do sprzedaży trafi też już dwunasty tom serii Yakari, czyli komiksu Deriba i Joba o młodym Indianinie. Yakari i białe futro to opowieść, w której tytułowy bohater wyruszy w góry, by odnaleźć orła i w ten sposób sprowadzić ducha Śmiałego Kruka do świata ludzi.

Natomiast 16 czerwca to dzień premiery nowej frankofońskiej serii - Pozytywka. Komiks wydany oryginalnie pod tytułem La boîte à musique autorstwa Carbone'a i Gijé to opowieść o dziewczynce, która zostaje wezwana na pomoc przez mieszkańców ukrytego świata. Na razie po francusku zostały wydane cztery albumy, natomiast pierwszy z nich, Witamy w Pandorii, wkrótce zostanie wydany po polsku. Seria będzie wydawana w twardej oprawie, w formacie A4, a pierwszy tom będzie liczył 56 stron. 

W połowie czerwca pojawi się już piętnasty tom serii Sisters, czyli gagowego komiksu Williama i Cazenove o perypetiach dwójki sióstr - Wendy i Marine. Nie trzeba było mnie prowokować został wydany na francuskim rynku zaledwie pod koniec poprzedniego roku, więc na kolejne albumy polski czytelnik będzie musiał trochę poczekać.

16 czerwca to także dzień premiery kolejnego komiksu nagrodzonego w konkursie im. Janusza Christy, czyli - Niesamowitego Szerlocka Wormsa i niebieskiego monstrum. Autorem kryminalnego komiksu o przygodach dżdżownicy i jaszczurki jest  Łukasz Auguścik.

Na czerwiec Egmont przygotował także długo wyczekiwany czwarty tom Studia tańca. Wydanie będzie zawierało oryginalne albumy 10-12, z których ostatni został wydany oryginalnie dopiero pod koniec poprzedniego roku. Pełna humoru seria o przygodach baletnicach została stworzona przez duet Bertrand Escaich i Caroline Roque oraz rysownika pod pseudonimem Crip.

Kontynuowane jest też wydawanie komiksów spod marki Minecraft. Tym razem zapowiedziany został drugi tom Na pastwę mobów. Serię stworzyła Kristen Gudsnuk, która polskim czytelnikom może kojarzyć się także z opublikowanej przez wydawnictwo Jaguar Nowej przyjaciółki. Tom liczy 88 stron.

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na egmont.pl.

Źródło ilustracji: materialy prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. Wiadomo czy będą jeszcze tomy czwórki z baker Street?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na pewno będą, ale seria już praktycznie "dogoniła" oryginalne wydanie, więc raczej Egmont nie będzie się śpieszyć z publikacją kolejnych albumów.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka