Gigant Poleca Extra 1 "Agenci i detektywi" - od dziś w sprzedaży - CASTY, KAWA i Doubleduck

Po nie aż tak długim oczekiwaniu i jednodniowym opóźnieniu, do kiosków zawitał pierwszy tom Giganta Poleca Extra - Agenci i detektywi. 320 stron, format A5, 19,99 zł, a w środku wiele rewelacyjnych komiksów detektywistycznych, kryminalnych i szpiegowskich. Wydanie też jest dostępne w internecie, chociażby na Egmont.pl. Natomiast przykładowe strony znajdziecie tu.
Tom jest kopią dziewiątego tomu Lustiges Taschenbuch Crime.

Po 13 latach od wydania Napoju bogów, po polsku w końcu wydrukowano kolejną historię z udziałem Umy, agentki czasu z przyszłości. Jednak Fala czasu to nie jest byle komiks, lecz rozpisana na 90 stron przygodowa opowieść autorstwa Casty'ego, która obecnie zajmuje 101. miejsce na Inducks. Warto też dodać, że nawet bez znajomości Napoju bogów bez problemu można przeczytać Falę czasu, ponieważ w komiksie są tylko niewielkie nawiązania do wcześniejszej historii.

Poza tym tom zapełniają  komiksy z cykli tj. KAWA, Doubleduck, Agente speciale Ciccio, Topet il commissario i Detective Donald. Wydanie akurat 9. tomu LTB Crime spowodowało jednak, że w albumie znajduje się trzecia część pierwszego komiksu o Doubleducku, która jest wyjęta z kontekstu. Jest to jednak jedyna większa wada tomu, ponieważ takich problemów nie ma z innymi opowieściami, czyli m.in. dwiema historiami o Kaczej Agencji Wywiadowczych Asów, komiksem o Agencji Degustacji I Ochrony, opowieścią z udziałem komisarza oraz komiksem rozpoczynającym serię o detektywie Donaldzie i jego w przygodach w Kaczogrodzie lat 40.

Warto także zwrócić uwagę na wielkie gabaryty wydania. Komiks jest największym pod względem formatu wydanym w Polsce Gigantem, co sprawia, że komiksy prezentują się naprawdę dobrze. Podobnie jak w przypadku zeszłorocznego Giganta Poleca na wakacjach, wydanie jest pełne kolorowych onomatopei i napisów. Na jego końcu został zapowiedziany kolejny tom serii, czyli Przygoda na kempingu, będąca kontynuacją wspomnianego wcześniej zeszłorocznego wakacyjnego Giganta.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Ze względu na coraz częściej występujący spam w komentarzach (np. 5 komentarzy dotyczących tego, że zamiast "kempingu" było "kamperze") oraz wulgaryzmy od dzisiaj tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować posty na blogu.
  Przepraszam za to utrudnienie, ale mam nadzieję, że to spowoduje wzrost poziomu dyskusji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. szkoda bo nie mogę komentować na niektórych urządzeniach gdzie nie jestem zalogowany ale rozumiem cię. Zachowujmy się jak cywilizowane kaczory.

   Usuń
 2. ja już mam ten komiksik i wygląda naprawdę dobrze, już się nie mogę doczekać aż przeczytam!

  OdpowiedzUsuń
 3. mi przyjdzie 5 maja razem z kaczogrodem

  OdpowiedzUsuń
 4. Zachęciłeś mnie jeszcze bardziej do zakupu tego konkretnego numeru. Ja sam nie zbieram "Gigantów" od przeszło kilku dobrych lat (chyba 10-ciu około), ale ten jeden numer przełamie tą długoletnią przerwę. Liczę, że się nie zawiodę. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela