Egmont wyda integrale "Kajka i Kokosza"! [Komiksy dla wszystkich]

Ponad 3 lata temu redaktor komiksowego działu Egmontu Tomasz Kołodziejczak na spotkaniu podczas Festiwalu Komiksu w Łodzi powiedział, że są plany na wydanie serii Kajko i Kokosz w zbiorczych wydaniach. Jednak potem przez cały ten czas w tym temacie było cicho.

Z najnowszych zapowiedzi Egmontu jednak wynika, że planowana jest nowa sześciotomowa edycja zbiorcza w twardej oprawie, która zbierze całość serii Janusza Christy o przygodach dzielnych wojów. W każdym tomie znajdą się nie tylko przygody Kajka i Kokosza, ale także wstęp i ciekawostki o serii przygotowane przez Krzysztofa Janicza. Całość ma zostać wydana do końca przyszłego roku.

Dwa pierwsze albumy zostaną wydane w październiku i listopadzie tego roku, a ich cena okładkowa będzie wynosić 99,99 zł. Każdy z tomów będzie liczyć ok. 200 stron, jednak razie nie wiadomo jak komiksy będą podzielone między tomami. Pprawdopodobnie każdy z pierwszych trzech tomów będzie zawierał całość jednej z trzech pierwszych opowieści o Kajku i Kokoszu: Złoty puchar, Szranki i konkury oraz Woje Mirmiła, które oryginalnie ukazały się w Wieczorze Wybrzeża.

Z informacji przekazanych przez Tomasza Kołodziejczaka Kołodziejczaka wynika, że w końcu komiksy pojawią się w pełnej wersji, wraz z fragmentami pominiętymi we zwykłej edycji. Te pominięte paski zostaną pokolorowane przez Arkadiusza Salomońskiego.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Gdyby nie taka wysoka cena za Tom, to bym skakał z radości. A tak to raczej się nie skuszę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cena raczej normalna, tyle kosztują wydania w twardej oprawie. Jeśli liczyć, że egzemplarz miękkiej kosztuje ok 25zł to za 3 w zbiorczym wydaniu w twardej oprawie 100złjest do przyjęcia.

   Usuń
  2. To jest dużo - grubsze Rosy czy Barksy (w twardej oprawie przecież) są tańsze aż o 30 zł.

   Usuń
  3. Tylko to jest większy format - A4. I tak jak napisał Unknown, cena jest zbliżona do cen pojedynczych wydań bez dodatków.

   Usuń
  4. Ta "zbliżona cena" jest wyższa o jakieś 30 do 40 zł od wydań pojedynczych... 70 zł ceny okładkowej za wydanie zbiorcze byłoby odpowiednie. 100 zł odstrasza.

   Usuń
  5. W księgarniach internetowych spokojnie będzie można kupić komiks z bonifikatą -30% a nawet wyższą.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru