Gigant Poleca 230 "Wielki mecz" - skład i okładka - Cavazzano, Gervasio i Zanchi

Trzy dni, trzy zapowiedzi. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont dziś, jutro i pojutrze będziemy prezentować zapowiedzi kolejnych Gigantów. Zaczynamy od tomu, który ukaże się najszybciej, czyli zaplanowanego na 28 maja 230. Giganta Poleca pod tytułem Wielki mecz. Jak można było się spodziewać, będzie to wydanie z piłkarską okładką, choć same historie w środku w większości będą poruszać inne tematy.
Tom będzie kopią majowego wydania niemieckiego Lustiges Taschenbuch

Największą atrakcją majowego wydania na pewno będzie długi, trzyczęściowy, 60-stronicowy komiks stworzony przez Marco Gervasio i Giorgio Cavazzano. W nim dwaj twórcy znani z wielu doskonałych historii o Superkwęku łączą siły i przedstawiają zupełnie nową opowieść o kaczym mścicielu, która spotkała się z bardzo ciepłymi opiniami we Włoszech - wg plebiscytu forum Papersera komiks był szóstą najlepszą kaczą historią wydaną w poprzednim roku. Jednak w tej beczce miodu musi być łyżka dziegciu, w Gigancie został pominięty prolog historii.

Drugą wyróżniająca się historią jest mysi komiks Zironiego, który opowiada o przodkach Mikiego i Goofiego podróżujących przez Stany Zjednoczone XX wieku. Komiks wygląda na niesamowicie klimatyczną opowieść, co także odzwierciadliło w ocenach włoskich czytelników, którzy uznali go za jedną z najlepszych mysich historii 2018 roku. Na tym się nie kończą atrakcje, tom otworzy komiks Druga szansa, który może być, ale nie musi, kontynuacją Meczu o dużą stawkę. a wśród późniejszych historii znaleźć m.in. komiks o Kwakerfellerze, opowieść o potyczce Mikiego z Fantomenem, zabawną przygodę Dziobasa, czy komiks o Donaldzie i Daisy narysowany przez Dalenę, autora Ernesta i Rebeki oraz Smerfy i świat emocji.

Przy okazji przypominamy, że równo za tydzień na półki kiosków zawita Gigant Poleca Extra zawierający doskonały komiks Casty'ego, przykładowe strony z wydania są dostępne na blogu.  Natomiast już Cały czas jest dostępna prenumerata, w ramach której 6 kolejnych tomów Giganta kosztuje jedynie 60 zł.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont


Komentarze

 1. nie mogę się doczekać

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja czekam na prenumeratę. Przyjdzie 31 maja.

  OdpowiedzUsuń
 3. A tak przy okazji to mam konto na instagramie @kaczy_blog. Może ktoś zajrzy?

  OdpowiedzUsuń
 4. Wcześniej będę miał egzaminy ósmoklasisty niż ten komiks wyjdzie ciekawe dlaczego nie mogą przyspieszyć daty premiery bo egzaminy mam24,25,26 maja.

  OdpowiedzUsuń
 5. A wcisnąć daty premiery tego komiksu nie umią na kacza agencja i egmont.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Zaczynamy od tomu, który ukaże się najszybciej, czyli zaplanowanego na 28 maja 230. Giganta Poleca pod tytułem Wielki mecz. " - a to co, pies?

   Usuń
 6. Zamawiając prenumeratę dostanę Tom 2/2021. Noc bohaterów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Edit, Chyba tom 2 jest numerem 1 z 6? Tom 1 (2021) jest ostatnim numerem z poprzedniego roku? Nie wiem w jak to jest wydawane. Może ktoś mi to wytłumaczy.

   Usuń
  2. Nie, tom 1/2021 jest pierwszym tomem wydanym w tym roku. Giganty wychodzą co dwa miesiące czyli są 6 razy w roku. Jak z prenumeratą to nie wiem ale wątpie żebyś dostał Noc Bohaterów.

   Usuń
  3. Chyba jest tak że tom 1 wydawany jest w styczniu, tom 2 w marcu, tom 3 w maju itd.

   Usuń
  4. Na wiki widzę serie po 6 numerów, które tworzą ilustracje. W roczniku 2020 ostatni numer widnieje jako tom 1/2021. Dlatego zastanawiam się dlaczego nowa seria wraz z ilustracją zaczyna się od tomu 2.

   Usuń
  5. ja zgłosiłem skargę bo dostałem pierwszy tom ale drugiego już nie

   Usuń
  6. Najwyraźniej "wiki" jest prowadzona przez niekompetentnych ludzi bo z prenumeratą i wydawaniem giganta jest wszystko dobrze.

   Usuń
 7. Powiem tak komiks zapowiada się ciekawy i ocenę bym mu dał chyba 5 gwiazdek bo są nowe komiksy i 3 części tego komiksu co ma wyjść 28 maja.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy jest mozliwosc kupienia biezacych gigantów ale po angielsku w jakiejs rozsądnej cenie?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar