Zapowiedziano kolejne "Kaczogrody Carla Barksa"!

Właśnie wystartował Pyrkon, konwent odbywający się w Poznaniu, który w tym roku gości m.in. Stana Sakai, Macieja Kura czy Piotra Bednarczyka. Jednak dla wielu najważniejszym elementem wydarzenia jest katalog Egmontu, który obejmuje zapowiedzi na 2019 rok. Do sieci wyciekł już katalog i co nie powinno dziwić, zostały zapowiedziane kolejne tomy Kaczogrodu Carla Barksa, lecz tylko dwa. Czy dużo, czy mało? Trudno na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć.
W sierpniu do sprzedaży trafi piąty tom kolekcji - O kawałek sznurka i inne historie z roku 1956, który pojawi się w połowie roku. Tom będzie zawierał m.in. tytułowy, pierwszy komiks z Granitem Forsantem, ale też trzy inne długie historie, które zapisały się złotymi zgłoskami w historii komiksów Disneya - Land Beneath the Ground, czyli pierwszy komiks z Terrami i Fermami, podziemnymi istotami znanymi z obu seriali KO, The Lost Crown of Genghis Khan!, który także doczekał się adaptacji w Kaczych Opowieściach oraz sequela stworzonego przez Rosę oraz Back To Long Ago!, w którym zadebiutowali dwaj przodkowie kaczych bohaterów - Kwasko da Kaczor i Malcolm McKwacz. A gdyby ktoś narzekał na zbyt mało atrakcji - w wydaniu będzie też Z kociego na nasze, czyli pierwszy komiks z Wolframikiem. 
Natomiast tuż przed świętami, w grudniu, premierę będzie miał szósty tom - W krainie wielkich jezior i inne historie z lat 1956-1957 . Tak samo jak w przypadku poprzedniego tomu, tytułowa historia o malutkich Indianach (i jej sequel Rosy) była wydana w Polsce w 2009 roku.  W tomie znajdą też trzy inne długie komiksy - A Cold Bargain o wyprawie Sknerusa na Biegun Południowy, Park Jurajski w wykonaniu Barksa, czyli Forbidden Valley, którego Rosowski sequel też niegdyś wydano po polsku oraz jedyna historia Barksa będąca prawie w całości retrospekcją - The Fantastic River Race. Szczególnie ostatnia historia powinna zadowolić fanów Życia i czasów Sknerusa McKwacza, ponieważ to na niej został głównie oparty II rozdział cyklu. Dodatkowo - wiele ten-pagerów i krótkich historii z Sknerusem i Diodakiem.
Oba tomy zostaną wydane w tym samym standardzie i cenie, co poprzednie tomy kolekcji. Więcej informacji o poszczególnych tomach pojawi się w w kolejnych miesiącach.

Niestety w katalogu nie znajdują się inne zapowiedzi komiksów Disneya. Nie oznacza to jednak, że nic innego z kaczkami w tym roku Egmont nie wyda. Być może w kolejnych miesiącach wydawnictwo zaskoczy zapowiedziami.
Źródło ilustracji: Disney Publishing Worldwide

Komentarze

 1. Świetna wiadomość na koniec tygodnia pracy! Jak dla mnie lepiej żeby wydawali w spokojnym tempie ale regularnie anizeli mieliby to robić zbyt często i przez to pojawily by się problemy ze sprzedażą. Mam nadzieję że po szale zakupowym na pierwsze dwa tomy kolejne też będą szły jak świeże bułeczki:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czuję się zawiedziony. Liczyłem, że nowy tom "Kaczogrodu" będzie wydawany co dwa miesiące. No szkoda...

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobra wiadomość, szkoda, że reszta katalogu Egmontu zawodzi niestety nie znalazłem w nim żadnej nowej interesującej serii. Może drugi katalog na MFKiG będzie zawierał miłe niespodzianki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tempo wydawnicze niższe niż zapowiadane, dodruki 2 pierwszych tomów wciąż wiszą w dużych ilościach na stronach księgarni internetowych, 3 tom nawet nie był blisko wyprzedania. Coś mi mówi, że sprzedaż po początkowym hype mocno spadła. Oby seria była kontynuowana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież to normalne, że dodruki są nadal dostępne. W przypadku 80% komiksów Egmontu pierwszy nakład schodzi co najmniej rok, Barks to nadal ewenement.

   Usuń
 5. Dobrze że wychodzić będzie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. czy ja wiem czy dobra wiadomość 3 KACZOGRODY BARKSA do końca roku wolałbym co miesiąc, ale to tylko moje zdanie!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela