Barbieri i Cazenove gośćmi Festiwalu Komiksu i Zabaw "Kreska"

W trakcie majówki, w dniach od 2 do 5 maja, w Pruszczu Gdańskim w Faktorii Handlowej odbędzie się Festiwal Komiksu i Zabawy Kreska, wydarzenie komiksowe organizowane przez Fundację Kreska im. Janusza Christy. Na festiwalu pojawią się nie tylko polscy twórcy, ale także goście z zagranicy.
Z Włoch do Polski przybędzie Francesco Barbieri, twórca pracujący od wielu lat nad komiksami z postaciami Warner Bros. Od niedawna rysownik tworzy też historie z kaczymi bohaterami dla wydawnictwa Panini. Pełną listę stworzonych przez niego disnejowskich historyjek znajdziecie na Inducks, z których jedna, Romantyczna kolacja z Magiką w roli głównej, pojawiła się po polsku w 208. Gigancie.
Natomiast z Francji do Pruszcza Gdańskiego przyleci Christophe Cazenove, którego nazwisko pewnie kojarzą wszyscy fani serii Sisters. Cazenove nie jest tylko współscenarzystą serii o dwójce sióstr, ale także autorem wielu innych serii komiksowych. Jedną z nich, Kasia i jej kot, zacznie wydawać w maju Egmont. W czerwcu natomiast w sprzedaży pojawi się tom Ptysia i Billa zawierający m.in. gagi napisane przez Cazenove.
Warto także wspomnieć o obecności na festiwalu Słowomira Kiełbusa, rysownika Kajko i Kokosz: Nowe Przygody oraz twórcy wielu humorystycznych serii z tygodnika Angora.
Choć sami nie będziemy mogli wziąć udział w wydarzeniu, to wszystkich serdecznie zachęcamy do przyjazdu do Pruszcza Gdańskiego. Więcej informacji o festiwalu znajdziecie na Facebooku.
Źródło ilustracji: Festiwal Komiksu i Zabaw "Kreska"

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Special 2023-01 "Młody Kaczor Donald: Kroniki młodego Donalda" - zapowiedź nowej serii!

Gigant Poleca Extra 2023-06 "Disney 100" - dziś premiera rocznicowego tomu

Gigant Poleca Extra 2023-07 "Halloween" - zapowiedź - Casty, Nucci, Cavenago i De Felici