Egmont w czerwcu: Iznogud, LL Achdé, Yakari i Ptyś [Komiksy dla wszystkich]

Dziś Egmont za pośrednictwem swojego sklepu internetowego ujawnił jakie komiksy pojawią się w księgarniach w czerwcu tego roku. Wśród tytułów na pewno można znaleźć co najmniej jeden tom, na którego zapowiedź czytelnicy długo czekali.
19 czerwca w końcu do sprzedaży trafi pierwszy tom zbiorczej edycji Iznoguda, klasycznego komiksu Tabary'ego i Goscinny'ego opowiadającego o wielkim wezyrze chcącym zostać kalifem w miejscu kalifa. Liczący 192 strony pierwszy tom nowej edycji będzie zawierał pierwsze 4 albumy cyklu, czyli wydane niegdyś w Polsce Spiski wielkiego Wezyra, Wakacje Kalifa i Żrący dżin oraz niewydany nigdy po polsku album pt. Le Grand Vizir Iznogoud. Tom zostanie wydany w twardej oprawie, z tłumaczeniem Marka Puszczewicza, a jego cena okładkowa wyniesie 99,99 zł. Komiks został zapowiedziany podczas zeszłorocznej Komiksowej Warszawy.
Natomiast 5 czerwca w księgarniach pojawią się dwa tomy przygód Lucky Luke'a. Pierwszym z albumów jest wydany niegdyś w Polsce Na podbój Oklachomy, klasyczny komiks Goscinny'ego i Morrisa, a drugim jest całkiem świeży album, bo Piękna prowincja zilustrowana przez Achdé, a napisana przez Laurenta Gerrę. Jest to pierwszy album cyklu, który powstał po śmierci Morrisa.
Tego samego dnia do księgarń trafią także dwa kolejne albumy Yakariego. Trochę dziwi szybkie tempo publikacji serii o małym Indianinie, ale być może jest to spowodowane emisją serialu na TVP ABC. Dwa pierwsze tomy na dniach trafią do sprzedaży, a w czerwcu pojawią się dwa kolejne albumy cyklu pt. Yakari u bobrów i Yakari i Nanabozo. Każdy tom będzie kosztować 19,99 zł.
19 czerwca natomiast do księgarń trafi czwarty tom, wydawanego u nas w linii Komiksy są super, Ptysia i Billa. Psi nos oprócz tytułowego albumu będzie zawierał jeszcze Wszystko gra! oraz Jak ten Bill wspaniale łapie, czyli albumy 35-37 cyklu o chłopcu i jego spanielu. Autorami komiksu są m.in. Verron, Bastide (Wojna Sambre'ów) czy Cazenove (Sisters).
Przy okazji przypominamy, że tego samego dnia swoją premierę będzie miał trzeci album nowych przygód Kajko i Kokosza - Królewska konna. O pełnometrażowym albumie stworzonym przez Kiełbusa, Kura i Bednarczyka więcej pisaliśmy dwa tygodnie temu.
Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na Egmont.pl. Poza wymienionymi tytułami, wiadomo że w czerwcu pojawi się także pierwszy w tym roku tom MegaGiga.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar