Kaczor Donald 2019-05 - skład - Gattino, Heymans i Barks

Za mniej niż dwa tygodnie, 24 kwietnia, do sprzedaży trafi kolejny numer Kaczora Donalda, 5. w tym roczniku, 994. w całej historii pisma. Wygląda na to, że po raz kolejny w magazynie pojawi się kilka dość interesujących historyjek, w tym okładkowa opowieść o Siostrzeńcach i kosmitach. Polskie wydanie będzie kopią Donald Duck & Co 2019-11.

- Okładka
- Aan de beurt - 1/4 strony
- Cosmic Grease Monkeys - rys. Wanda Gattino - 10 stron
- The Blackout - 1 strona - z serii Zagadki Donalda
- De mysterieuze mist - 7 stron
- Schoonmaak - 1 strona
- The Salesman - 6 stron
- Robot Keessie - scen. i rys. Bas Heymans - 6 stron
- A Hairy Case - 1 strona - z serii Zagadki Mikiego
- Spring Fever - scen. i rys. Carl Barks - 10 stron - reprint z KD 1999-14 i 2005-17
- Matras - 1 strona

Zapytacie - a co z Kaczymi Opowieściami? Nie wiadomo. Do tej pory zawsze komiksy związane z serialowym uniwersum zastępowały wydawane w innych krajach 10-stronicowe holenderskie historyjki. Tym razem tak się nie stanie, więc albo kolejnego komiksu z bohaterami KO, czyli The Frightful Family Fishing Trip!, nie będzie, albo zastąpi on ten-pagera Barksa. W sumie - niezależnie co się pojawi, będzie to najprawdopodobniej historia o wyprawie Kaczej Rodziny na ryby.
Reszta numeru wygląda dość obiecująco. Miło widzieć okładkowy komiks Gattino, oby historia o Donaldzie, jego siostrzeńcach i kosmitach wypadła co najmniej dobrze. Miłą odmianą jest też holenderska historia z Mikim i Goofim w rolach głównych, komiks z Donaldem Raula Bratesco (byłego asystenta Vicara) oraz autorski komiks Basa Heymansa z Diodakiem. Jako deser - wiele 1-stronicówek.
Choć pewnie w kwietniowym numerze nie znajdziemy wzmianki o 25. rocznicy powstania pisma, która przypada 28 kwietnia, nie oznacza, że nie warto go kupić. W piśmie pojawi się kolejna solidna dawka kaczych i mysich komiksów.
Nie zapomnijcie też o obecnym wydaniu. Marcowego KD z komiksami Midthuna, Vicara i Gattino kupicie jeszcze m.in. na empik.com.
Numer w sprzedaży od 24 kwietnia!
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. O ile jestem na nie co do KO, tak kolejny reprint? Wolałbym już te nędzne KO

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja chyba wolę już powtórkę z Barksem :D KO to masakra jakaś szkoda tego papieru.

   Usuń
 2. Serio. 25 lecie. Ćwierć wieku. Tysięczny numer w tym roku...i żadnej wzmianki?? Kto pracuje obecnie w redakcji? Kiedyś to czasopismo miało duszę. Widać było wkład, serce, pomysły, pracę. Dodatki to były dodatki a nie jakieś badziewie made in China... Nawet początkowe zabawki plastikowe lata 1999 i 2000 były zupełnie innej jakości niż to co jest obecnie. Ale jeżeli brak jakiejkolwiek wzmianki o 25 leciu będzie no to sorry ale coś tu nie gra...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru