Od 2017 roku Gigant Poleca jest dwumiesięcznikiem, lecz zagraniczne odpowiedniki, z którymi jest razem drukowany, nadal są wydawane 13 razy rocznie. W Polsce pojawia się jedynie 6 z 13 tomów wydawanych na Zachodzie, które są mniej lub bardziej przypadkowo wybierane, co powoduje, że czasami część komiksów z serii takich jak CAP , Doubleduck czy Zdumiewający Kwantomas jest po prostu pomijanych. Polski czytelnik nie poznaje całości historii, a redakcja musi później łatać dziury w fabule poprzez zmiany tekstu. Stało się tak choćby w Kaczorach czasu , gdzie usunięto wzmiankę o pominiętym w Polsce komiksie DoubleDuck Agente Zero . W ciągu ostatnich kilku lat nagromadziło się trochę tego typu pominiętych historii, więc warto w końcu nad nimi bardziej się pochylić. Czy jest szansa by kiedyś po polsku zostały one wydane? Raczej nie, ale kto wie. W tym roku udało się wydać Giganta Poleca na wakacjach , więc w najbliższym czasie warto przygotować jeszcze ciekawsze specjal
Nowy rok, nowe otwarcie. W tym roku po raz kolejny ukaże się największa w historii liczba ekskluzywnych wydań z komiksami Disneya, z drugiej jednak strony Kaczor Donald stał się dwumiesięcznikiem. Patrząc jednak na pierwszy miesiąc roku sytuacja wygląda naprawdę dobrze, ponieważ już od pierwszych tygodni wydawnictwa będą dostarczały ciekawych pozycji.
Czyżby w Gigancie Mamucie nastała dobra zmiana? Pierwszy tegoroczny 512-stronnicowy tom ukaże się już 12 lutego , będzie nosić tytuł W krainie faraonów , a w środku znajdzie się wiele ciekawych komiksów związanych z kulturą Egiptu. Pod wieloma względami tom przypomina dawne Mamuty i MegaGiga , które prezentowały znacznie lepszy poziom niż ostatnie wydania. Komiks jest już dostępny na Egmont.pl . Wydanie jest oparte na pierwszym tegorocznym tomie niemieckiego Lustiges Taschenbuch Spezial.
Dzięki i nawzajem!
OdpowiedzUsuńWzajemnie wszystkiego najlepszego!
OdpowiedzUsuń