Znamy tytuł 38. tomu "Asteriksa"! [Komiksy dla wszystkich]

Już pod koniec roku do księgarń trafi kolejny album przygód Asteriksa. 38. tom, tak samo jak trzy poprzednie, stworzą Jean-Yves Ferri i Didier Conrad, którzy przejęli tworzenie serii od Alberta Uderzo. Najnowszy album najpopularniejszej frankofońskiej serii komiksowej ukaże się tradycyjnie jesienią, a dziś oficjalnie ogłoszono jego tytuł. Z czym będą musieli się zmierzyć Galowie i Rzymanie w kolejnej przygodzie?
Z Córką Wercyngetoryksa. Podczas oficjalnej konferencji ogłoszono, że 38. album cyklu będzie nosił tytuł La fille de Vercingétorix, a centralną postacią historii będzie córka jednego z najsłynniejszych wodzów galijskich.
Ujawniono także obrazek promujący album, który przez kolejne miesiące będzie też służył za tymczasową okładkę zbliżającego się tomu.
We Francji 38. tom ukaże się 24 października, prawdopodobnie w podobnym terminie Córka Wercyngetoryksa zawita do polskich księgarń, lecz na razie Egmont Polska nie potwierdził tej informacji.
Nagranie z konferencji poświęconej najnowszemu albumowi serii o wojowniczych Galach znajdziecie na Facebooku. Więcej informacji o albumie znajdziecie na asterix38.com.
Źródło ilustracji: Asterix

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka