"Kacze Opowieści" będą dostępne na Disney+!?

Disney wczoraj ogłosił pierwsze szczegóły dotyczące Disney+, platformy streamingowej, która w USA wystartuje już 12 listopada tego roku. Na razie nie wiadomo kiedy VOD pojawi się w Europie i w Polsce, lecz można się spodziewać, że oferta lokalnych wersji będzie podobna jak amerykańskiej.
Wśród zapowiedzianych seriali oryginalnych ciężko znaleźć produkcje z kaczymi i mysimi bohaterami, lecz nie oznacza to, że na platformę nie trafi wiele ciekawych filmów i seriali. W serwisie pojawi się wiele produkcji związanych z Pixarem, m.in. serial Monsters at Work z bohaterami Potworów i spółki, krótkometrażówki z serii SparkShorts, czy Lamp Life, krótki film z pastereczką z Toy Story. Planowana jest też premiera wielu aktorskich produkcji, w tym seriali ze świata Marvela i Star Wars, a także nowego animowanego filmu z Fineaszem i Ferbem.
Na Disney+ pojawi się też wiele starszych produkcji Disneya. Już z pierwszych miesiącach działania platformy mają się pojawić Kacze Opowieści, zarówno klasyczne jak i 1. sezon obecnie emitowanego serialu, ale też Goofy i inni, Miki w szortach czy Kim Kolwiek. Ze starszych filmów warto wymienić oba filmy z Goofim w roli głównej, Fantazję, Fun and Fancy Tree, Williego z parowca czy Trzej Caballeros. Trudno na ten moment powiedzieć czy te same filmy i seriale pojawią się w Polsce, ale rysuje się spora szansa na powstanie polskiej wersji filmu z Jose i Panchito.
Na pewno w kolejnych latach biblioteka Disney+ będzie się powiększała, co daje olbrzymie nadzieje, że to tam pojawi się Legenda o Trzech Caballeros albo Darkwing Duck, spin-off Kaczych Opowieści, którego polski dubbing, choć powstał 15 lat temu, to do dziś nie został nigdzie wyemitowany.
Znana jest też cena Disney+ w USA. Dostęp do platformy będzie tańszy niż do Netflixa, który w USA kosztuje co najmniej 8,99 dolara miesięcznie. VOD przygotowane przez Disneya będzie pozbawione reklam, a koszt dostępu do platformy będzie wynosił 6,99 dolara miesięcznie lub 69,99 przy zapłacie za cały rok. Oznacza to, że w przypadku pojawiania się serwisu w Polsce, opłata za miesięczny dostęp może wynosić około 25 złotych.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Disney

Komentarze

  1. Nasuwa się pytanie czy będzie krótkometrażówka o Donakdzie- naziście.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar